Czy jeżeli będę jadł same niezdrowe jedzenie typu KFC, Fastfood, to czy będzie maleć moją masa tłusz

2 odpowiedzi
Czy jeżeli będę jadł same niezdrowe jedzenie typu KFC, Fastfood, to czy będzie maleć moją masa tłuszczowa przy zachowaniu deficytu kalorycznego
Dzień dobry,

tak jeśli zachowa Pan deficyt kaloryczny, to nawet na jedzeniu tego typu masa ciała powinna spadać. Inna kwestia to konsekwencje zdrowotne towarzyszące dłuższemu stosowaniu takiej diety oraz możliwość powstania niedoborów mikroskładników. Taka dieta byłaby ekstremalnie przetworzona i bardzo gęsta energetycznie, co w połączeniu z deficytem energetycznym mogłoby prowadzić do dużej chęci podjadania i częstego występowania głodu.

Pozdrawiam
Kamil Toutounchi

Oczywiście ze nie. Kaloria nie jest równa kalorii. I 100 kcal z tłuszczów trans to nie to samo co 100 kcal z warzyw. W procesach metabolicznych bierze udział masa różnych czynników. Odżywianie się to nie system zero jedynkowy tylko skompilowany proces chemiczny.
Nadmiar tłuszczów w szczególności trans w pożywieniu będzie odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej Nawet przy deficycie a organizm będzie pobierał energię z białek mięśniowych.
Podsumowując nie dość, ze odłoży się tłuszcz to jeszcze dochodzi do rozpadu mięśni.
Twierdzenie, ze jedz wszystko byle w bilansie ujemnym to herezja