Czy jest możliwe odbudowa relacji między rodzeństwem po traumatycznym dzieciństwie.

6 odpowiedzi
Czy jest możliwe odbudowa relacji między rodzeństwem po traumatycznym dzieciństwie.
Witam,

Jest to możliwe ale konieczna jest chęć każdej ze stron.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Możliwość odbudowy relacji jest możliwa w przypadku pracy zazwyczaj obu stron. Natomiast poradzenie sobie z zespołem stresu pourazowego spowodowanego traumami w dzieciństwie jest możliwa w trakcie psychoterapii. Po rozpoczęciu pracy nad sobą bardzo często otwieraja sie nowe możliwości w relacji z osobami znaczącymi i bliskimi.
Emocjonalne uporanie się z traumami z dzieciństwa przynosi ulgę i uwolnienie od cierpienia, a to zazwyczaj niesie za sobą zmiany w rodzinnych relacjach. Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry, owszem, istnieje taka możliwość, aczkolwiek niezbędna jest wola obydwu stron. W trakcie psychoterapii pracuje się nad "śladami" traumatycznych wydarzeń bądź relacji. Pozdrawiam.
Witam, jak najbardziej jest to możliwe. Potrzebna jest wola dwóch stron. W sytuacji trudnego dzieciństwa bardzo często dzieje się takie zjawisko ze rodzeństwo nie rozmawia o tym co się dzieje w domu między sobą. To pierwszy krok do tego by zacząć odbudowywac relacje. Potrzebne jest stworzenie bezpiecznych warunków by każda ze stron rodzeństwa mogła opowiedzieć co działo się z jej perspektywy w domu. To taka sugestia na dobry początek. Pozdrawiam - Krzysztof Pawluszko
Witam traumatyczne doświadczenia z powodzeniem daje się przepracowac w czasie terapii. Jest wiele metod pozwalających skutecznie prowadzić ten proces, pracuję w nurcie ericksonowskim. Trauma powinna zostać uświadomiona, zrozumiana daje to możliwość przejęcia swojego życia i doświadczenia z koncentracją na tu i teraz a jednocześnie zaakceptowanie trudnj przeszłości. Jeżeli traumatyczne doświadczenie dotyczyło rodzeństwa to wbrew trudnością może to dostarczać także doświadczenia wzajemnego wsparcia co jest dodatkowo leczące. Odbudowa relacji jest możliwa po zajeciu się tarumatycznym doświadczeniem do czego zachęcam w gabinecie psychoterapeuty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.