Czy istnieje jakaś możliwość, aby pozbyć się strzelania w kolanie? Jest to uporczywe przy wykonywa

3 odpowiedzi
Czy istnieje jakaś możliwość, aby pozbyć się strzelania w kolanie?
Jest to uporczywe przy wykonywaniu przysiadów czy zwykłym kucaniu, czasem nawet zdarza się ból.
Kolana unniektorych osób maja tendencje do strzelania na okrągło. Jeśli strzelenie jest jednostkowe np przy pierwszym przysiadzie i potem jest już ok to raczej nie ma się czym martwić. Zakładając iż oś biodro-udo-podudzie nie jest zaburzone. Gorzej gdy pojawia się bol. Wtedy o tym czy można i czy się da zlikwidować bol najlepiej porozmawiać w gabinecie terapeutycznym gdyż bez badania i terapii nie można nic powiedzieć. Bol moze być spowodowany przeciążeniem tkanek lub ich zniszczeniem, a wtedy konieczna jest również konsultacja chirurgiczna. Na przeciążenia i zle pracujące mięśnie możemy dużo zrobić. Zapraszam do gabinetu.

Witam.
Ja jestem zdania, że "strzelanie" stawów świadczy o ich zblokowaniu i odblokowywaniu co może być wynikiem nadmiernego napięcia tkanek i zbyt dużej kompresji (ścisku) w stawie. Taki stan utrzymujący sie przez kilka miesięcy? lat? Doprowadzi do zniszczenia powierzchni stawowych i ciągłego bólu. Dlatego warto już na tak wczesnym etapie pracować na tkankach miękkich. Rozluźnianie, rozciaganie, samemu lub w gabinecie z pomocą Fizjo powinno pomóc. Zapraszam i pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Bardzo prawdopodobne, że ma Pani/Pan nierównomierną siłę w poszczególnych głowach mięśnia czworogłowego. Może też występować tzw. konflikt rzepkowo-udowy, oznacza to, że mięsień czworogłowy jest za krótki. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki