Czy guz na głowie może być czymś poważnym?

2 odpowiedzi
Aktualnie czekam na wizytę u chirurga jednak jestem bardzo zaniepokojona. Około 2-3 tygodnie temu wyczułam na głowie guza, około 3 cm, po prawej stronie na kości czołowej. Jest on twardy, tak jakby stanowił część czaszki. Dodatkowo wyczuwam obok niego lekkie zagłębienie, które przy nacisku boli. Wydaje mi się, że ok. 3 temu było wyczuwalne lekkie wzniesienie na głowie i teraz urosło. Dodam, że cierpię na przewlekłe zapalenie zatok. Trzy lata temu miałam także uraz głowy przy zemdleniu i uderzeniu głową w podłogę z płytek w szpitalu, gdzie nie udzielono mi żadnej pomocy. Miałam wtedy objawy wstrząsu mózgu. Po urazie miałam robione tylko badanie krwi, na podstawie którego lekarz stwierdził, że nie zrobił się krwiak. Czy guz może być czymś bardzo poważnym?
Proszę Pani jakikolwiek guz na głowie i do tego bolący jest to dobry objaw. Ból w miejscu badania świadczy o tym że dzieje się tam stan zapalny czyli jest to najprawdopodobniej kaszak wymagający nacięcia i usunięcia.

Witam, najczęstszymi zmianami o charakterze guzków w tkankach miękkich tej lokalizacji są kaszaki, które z powodzeniem można usunąć ambulatoryjnie w każdej poradni chirurgicznej. Niestety bez badania fizykalnego takiej zmiany nie uda mi się udzielić bardziej wyczerpującej informacji. Pozdrawiam!