Czy dyskopatia szyjna na odcinku c3c4 może być powodem bólów w barku. Często boli mnie bark rtg usg

4 odpowiedzi
Czy dyskopatia szyjna na odcinku c3c4 może być powodem bólów w barku. Często boli mnie bark rtg usg i badanie fizykalne nie wykazuja nieprawidłowości ze strony stawu barkowego.
Jak najbardziej dyskopatia z poziomy C4 może dac objawy bólowe w rejonie barku ( nie zostało sprecyzowane w którym konkretnie miejscu boli) . Brakuje dużej ilości informacji. Dyskopatia może być tylko jedna z przyczyn, a bardzo dużo z nich nie będzie widoczna w USG. Zapraszam na badanie i terapie.

Witam
Oczywiście ucisk nerwu na tym poziomie może spowodować bóle głowy. Najlepiej byłoby zrobić rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda
Czy "ból barku" może być spowodowany dyskopatią na tym poziomie to zależy od tego, o którym dokłądnie miejscu mówimy. W dodatku taka informacja również jest niepełna, ponieważ do odpowiedzi potrzebne jest badanie pacjeta w gabinecie. Ból w jednym miejscu ciała może być spowodowany przez niemalże każdą ze struktur leżącą w tej okolicy, a do tego ból może promieniować z innych okolic. Podsumowując- nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez przeprowadzenia badania. Polecam osteopatę lub dobrego fizjoterapeutę. Pozdrawiam. A.K.
Dzień dobry
Z punktu anatomicznego dysfunkcja segmentu c3-c4 może mieć wpływ na funkcjonowanie stawu barkowego. Ważne jednak aby sprawdzić funkcję stawu oraz tkanek wokół. Nie zawsze problem strukturalny w szyki musi dawać ból z którym się zmagamy.
Sugeruję udać się do fizjoterapeuty/osteopaty w celu sprawdzenia dolegliwości.

Pozdrawiam
Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk