Czy dieta 1350kcal szkodzi zdrowiu? Czy można stosować taka dietę? Taką dietę ulozyla mi dietetyk kl

2 odpowiedzi
Czy dieta 1350kcal szkodzi zdrowiu? Czy można stosować taka dietę? Taką dietę ulozyla mi dietetyk kliniczny ale parę osób powiedziało mi że to głodówka i bardzo mała kaloryczność. Zastanawiam się czy nie narobię sobie problemów zdrowotnych. Mam 27lat, 174cm wzrostu, obecnie 102kg. Startowałam z wagi 112.5 kg. Pozdrawiam.
Najlepiej podpytać swojego dietetyka skąd taka kaloryczność. Po pierwsze nie zawsze kuracja dietetyczna zawiera stałą wartość kcal. Możliwe, że jest to pewien etap w kuracji trwający na przykład tydzień i później wracacie do normalnego deficytu. Gorzej jeśli ma Pani stosować tę kaloryczność przez cały czas - to tutaj oczywiście w stosunku do Pani obecnej masy ciała jest stanowczo za mało. Na diecie redukcyjnej nie powinna Pani chodzić głodna - to pomaga utrzymać właśnie dietę i obserwować efekty. W Pani sytuacji 1800 kcal powinno być optymalne - ale zaznaczam, że jest to ogólne zalecenie, nie znam Pani wyników badań i stanu zdrowia.

Dzień dobry, proszę się skontaktować i zapytać o wyjaśnienia swojego dietetyka. Wg mnie oraz obliczeń, jest to zbyt mała wartość energetyczna przy podanych wyżej parametrach. Niestety nie znam szczegółów ustaleń, nie znam założeń oraz historii medycznej Pacjenta, zatem nie jestem w stanie wypowiedzieć się w 100%. Pozdrawiam serdecznie :)