Czy da się u osoby dorosłej (28l) chociaż wizualnie zlikwidować lub zmniejszyć asymetrię spowodowana
3
odpowiedzi
Czy da się u osoby dorosłej (28l) chociaż wizualnie zlikwidować lub zmniejszyć asymetrię spowodowana skolioza? Jest to wysunięte biodro oraz odstające łopatki. Czy u dorosłych ćwiczenia maja na celu tylko niepoglebianie wady i uniknięcie dolegliwości bólowych? Czy da się chociaż optycznie wyrównać te krzywizny?
Witam, praca przy skoliozie to bardzo długi proces i wymaga bardzo dużo
chęci i poświęcenia zwłaszcza od pacjenta :) odstająca łopatka jest jak najbardziej do korekcji, "wysunięte" biodro również, przy skoliozie rehabilitacja musi być kompleksowa, obejmuje działania zarówno wzmacniające jak i rozluźniające oraz przeciwbolowe. Pozdrawiam serdecznie, gabinet MTS therapy w Szczecinie.
chęci i poświęcenia zwłaszcza od pacjenta :) odstająca łopatka jest jak najbardziej do korekcji, "wysunięte" biodro również, przy skoliozie rehabilitacja musi być kompleksowa, obejmuje działania zarówno wzmacniające jak i rozluźniające oraz przeciwbolowe. Pozdrawiam serdecznie, gabinet MTS therapy w Szczecinie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wizualna korekcja jest możliwa nawet i u starszych osób. Wszystko zależy od rodzaju i stopnia skoliozy. Odpowiednio dobrana terapia nie tylko poprawia komfort życia niwelując ból ale wpływa , na układ krążenia czy właśnie na wizualny aspekt postawy ciała.
Dzień dobry,
U osób dorosłych nie da się całkowicie skorygować strukturalnie skoliozy, ale ćwiczeniami można poprawić ustawienie ciała i zmniejszyć widoczną asymetrię – np. wysunięte biodro czy odstające łopatki. Terapia skupia się zarówno na poprawie funkcji, zmniejszeniu ograniczenia ruchomości, jak i zapobieganiu bólowi, poprzez pracę nad napięciem mięśni, kontrolą postawy i utrwalaniem prawidłowych nawyków ruchowych.
U osób dorosłych nie da się całkowicie skorygować strukturalnie skoliozy, ale ćwiczeniami można poprawić ustawienie ciała i zmniejszyć widoczną asymetrię – np. wysunięte biodro czy odstające łopatki. Terapia skupia się zarówno na poprawie funkcji, zmniejszeniu ograniczenia ruchomości, jak i zapobieganiu bólowi, poprzez pracę nad napięciem mięśni, kontrolą postawy i utrwalaniem prawidłowych nawyków ruchowych.
Podobne pytania
- Mam poważny problem od dziecinstwa mam skrzywionego penisa w dół jest coraz gorzej ponieważ od 3 lat krzywizna przybrała na sile nie moge współżyć utrudnia mi to współżycie jest mi z tym źle zaczynam mieć coraz większe kłopoty z erekcja ale najgorsze jest to że mam kłopoty z oddawaniem moczu…
- Moja córka zmaga się z łuszczyca od ponad roku wizyty u dermatologa wogule nie pomagają ma na głowie plecy ręce nogi buzia. Maści robione i olejek na głowę rezultatu zero maść cutifate . Skorupa na całej głowie za uszami . Jak jej mogę pomóc . A może to nie jest łuszczyca.
- Czy możliwe jest ze rzut psychozy spowoduje trwale uszkodzenie mózgu?
- Mam 26 lat i strasznie zniszczone zęby. Po traumie z dzieciństwa boję się dentystów, teraz to już bardziej chodzi o wstyd... Jak się przełamać? Boję się, że lekarz będzie się śmiał ze stanu moich zębów.
- Łokieć tenisisty. 3 razy już miałem wstrzykniętą blokadę , ból powracał po kilku miesiącach. Później zabiegi pole magnetyczne, prądy, laser, bez efektu. Później fala uderzeniowa 4 zabiegi- boli jeszcze bardziej niż przed.Co robić?
- Miałam robionego zęba nowe wypełnienie. Miesiąc po wypełnieniu zaczęłam czuć ciągły ból w zębie. Poszłam do stomatologa i okazało się, że wypełnienie nie jest szczelne. Dentystka stwierdziła, że może przez sen zdarza mi się zgrzytać zębami. We wtorek 5 dni temu dentystka zauważyła nieszczelność…
- Mam 32 lata. Od pewnego czasu pogorszyło mi się samopoczucie, mam kłopoty z libido czy erekcją. Od dłuższego czasu nie mam również porannych zwodów. Chciałbym pójść z tym problemem do seksuologa albo urologa Czy warto wykonać jakieś badania krwi, hormonów przed pierwszą wizytą?
- opiekowałem sie dwójką chorych rodziców nie radziłem sobie z tym zaczełem stosowc tramal to mnie uspokajało rodzice zmarli a ja mam problem z oddstawieniem nie radze sobie z tym a musze pracowac wiec raczej pobyt w osrodku nie wchodzi w gre bo musze pracowac wiec czy jakies leki sa w stanie złagodzic…
- Obecnie biorę aciprex tabletka dziennie czy mogę przejść na bioxetin? Po nim czułam się zdecydowanie lepiej. Czy musi być jakaś przerwa między braniem leków?
- Ostatnio słyszałam o oleju DMSO, czy to prawda, że może złagodzić dolegliwości bólowe przy rwie kulszowej? Pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.