Czy 15 miesiecznemu dziecku mozna podawac sproszkowany jeczmien do picia i w jakich ilosciach? B mi

4 odpowiedzi
Czy 15 miesiecznemu dziecku mozna podawac sproszkowany jeczmien do picia i w jakich ilosciach? B mi zalezy ,zeby moc go wlaczyc do diety nawet w niewielkiej ilosci. Czy mozna pic go bez ograniczen-w sensie jak dlugo? Bede wdzieczna za wskazowki. Dziekuje.
Dzień dobry. Nie zalecam dzieciom takich produktów. Uważam, że dziecku można w łatwy sposób dostarczyć wszystkich tych składników, które zawiera sproszkowany jęczmień korzystając z innych ogólnodostępnych produktów. Pozdrawiam.

Zielony jęczmień to domena dorosłych ludzi, którzy chcą/muszą się detoksykować po prowadzeniu niehigienicznego trybu życia lub zaczynają żyć super zdrowo. Tak na prawdę chodzi o prozdrowotne działanie chlorofilu w nim zawartego. Czy dziecko 15-miesięczne, które było karmione piersią, a teraz spożywa same zdrowe posiłki zrobione od podstaw w domu, śpi zgodnie z potrzebami organizmu, nie zjada przetworzonej żywności, cukru i słodyczy potrzebuje takie suplementy? Moim zdaniem nie, ale jeśli przy niedostatecznym spożyciu przez dziecko zielonych warzyw chce Pani podać zielony jęczmień, to nie więcej niż 1/4 łyżeczki dziennie. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Przegląd danych naukowych na temat młodego jęczmienia wskazuje na jego szerokie spektrum prozdrowotnych właściwości. Pomimo tego jego molekularne mechanizmy działania wciąż pozostają tajemnicą i wskazane jest przeprowadzenie dodatkowych badań celem bliższego zgłębienia tego zagadnienia.

W związku z tym, że w ciągu ostatnich 30 lat stosowania nie pojawiły się informacje o niekorzystnych skutkach spożycia jęczmienia, a kolejne doniesienia naukowe przyczyniły się do zaliczenia go do tzw. żywności funkcjonalnej uważam, że można podawać dziecku w tym wieku jęczmień do picia, lecz ostrożnie i rozpocząć od małej ilości. Proszę obserwować reakcję dziecka i jeśli wszystko będzie w porządku może Pani stosować produkt długotrwale.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
Witam,.. Nie zajmuję się maluchami, także nie pomogę. Pracuję z pacjentami od 10 roku życia, a nie chcę Pani wprowadzić w błąd. Pozdrawiam,..