Człowiek stary a głupi i skusił się (po namowach siostry) na płukanie zatok. Chyba zrobiłem to zbyt

1 odpowiedzi
Człowiek stary a głupi i skusił się (po namowach siostry) na płukanie zatok. Chyba zrobiłem to zbyt "po męsku" i za mocno i teraz mam wodę w obu uszach (pani doktor stwierdziła wodę w trąbkach eustachiusza). Lekarz zalecił mi xylogel, cirrus, krople do uszu maxtrol i steryd do nosa Metmin. Od tygodnia żadnej wielkiej poprawy (nadal zatkane uszy, piszczenie, na szczęscie minęło straszne uczucie ucisku i nadciśnienia w uszach). Moje pytanie czy takie leki są wystarczające w tej kuracji i Ile czasu może to potrwać?
Gdyby opierać się na pana opinii to 1000 moich pacjentów musiało by uznać siebie za niezbyt rozsądnych.
Sytuacja taka czasami się zdarza i leki które pan otrzymał powinny być wystarczające dla opanowania sytuacji jednak przyczyną nie jest samo płukanie a najprawdopodobniej zła technika wykonania tego płukania jamy nosa gdyż irygacje nie są płukanie zatok tak naprawdę tylko płukanie jamy nosa jeśli taki płyn będzie się utrzymywał bardzo długo prawdopodobnie będzie konieczne wykonanie paracentezy czyli nacięcia błony bębenkowej co do zaistniałej sytuacji i należy jeszcze raz Zastanowić się co było przyczyną być może zbyt intensywne przepłukanie jamy nosa być może nieprawidłowe oczyszczenie jam nosa po płukaniu a byc może infekcję