dr n. med.

Piotr Sawicki

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog

403 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
2 890 odwiedzin w ciągu 30 dni

Uprzejmie informuję, iż od 1.08.2018 r. zmieniłem adres Gabinetu Laryngologicznego. Aktualnie przyjmuję w Centrum Medycznym PesMed- ul. Sułkowskiego 15 (Bydgoszcz, osiedle Leśne-niedaleko… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Skuteczność leczenia
Doświadczenie zawodowe
Laserowe leczenie chrapania

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
403 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: zapalenie jamy ustnej

  Lekarz konkretny,profesjonalny i jednocześnie bardzo sympatyczny.To rzadkość.Szybko postawił diagnozę.Na pewno polecam Pana Doktora.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne

  bardzo mily lekarz ktory profesjonalnie podchodzi do kazdego pacjeta!!!! bezbolesnie wykonal drenarz ropnia okolomigdalkowego!!!! caly zabieg trwal moze 10 minut! przy bardzo milej atfosmerze!!!! bardzo polecam!!!!!

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Punktualność, życzliwość i profesjonalne podejście do pacjenta. Uzyskałam wyczerpującą informację na temat mojego problemu zdrowotnego oraz sposobów radzenia sobie z nim. Polecam

 • D
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMED

  Z podejściem do niesfornego trzylatków, z uśmiechem na ustach ale merytorycznie. Wyjaśnia wątpliwości, będziemy z doktorem współpracować :-)

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne dzieci

  Do Doktora Sawickiego trafiliśmy z naszym dwutygodniowym synkiem przez przypadek, który okazał się najlepszym co mogło nas spotkać. Mikołajowi zdiagnozowano zbyt krótkie wędzidełko języka ( w ramach NFZ planowano leczenie na kilka wizyt) oraz zauważono zmianę pod językiem pozostawioną "do obserwacji"- bardzo szeroko rozumianej bez wcześniejszego obejrzenia pacjenta. W trakcie jednego spotkania uzyskaliśmy diagnozę, Doktor wykonał dwa krótkie zabiegi: szybko, fachowo, bez konieczności udawania się z maluchem na wiele wizyt. Dodatkowo Doktor Sawicki wykazał się ogromnym zrozumieniem przejętych rodziców, świetnym podejściem do małego pacjenta. Profesjonalnie, bez pośpiechu, z uśmiechem wyjaśnił nam istotę obu schorzeń, sposób leczenia. Polecamy z całego serca! Rodzice Mikołaja

  Piotr Sawicki2018-08-10

  Dziękuję za opinię. Maluszek jest super. Życzę dużo radości. Dobrze że z wędzidełkiem zgłosili się Państwo tak szybko, to znacznie lepsze dla maluszka i zdecydowanie możliwe do wykonania już na pierwszej wizycie o ile jest taka potrzeba. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne dzieci

  Polecam dr.Sawickiego,bardzo miły,uprzejmy lekarz.Ma świetne podejscie do każdego pacjenta a w szczególności do dzieci.Moja córka jest bardzo zadowolona z wizyty u p.doktora????????

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Niezwykle fachowa i rzetelna pomoc, połączona z bardzo dobrą atmosferą - począwszy od Pań z recepcji, na samym Doktorze kończąc. Podczas badania od razu można wyczuć życzliwe podejście do pacjenta, profesjonalizm, traktowanie z szacunkiem, tak jakbym sobie tego wyobrażał. Żadnego pośpiechu z zegarkiem w ręku, jak to bywa czasami u lekarzy przyjmujących 'taśmowo'. Pan Piotr przede wszystkim słucha pacjenta, a gdy stawia diagnozę, to jest to bardzo jasne i zrozumiałe wyjaśnienie, nawet najbardziej zawiłych nazw czy leków. Doskonale zorganizowana i przemiła obsługa, jestem bardzo zadowolony z odbytej konsultacji. Z czystym sumieniem polecam.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: badanie ucha

  Bardzo miły i sympatyczny doktor.Szybka diagnoza.Ma bardzo dobre podejście do dzieci.Bardzo polecam :-)

 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PESMEDUsługa: podcięcie wędzidełka

  Przesympatyczny lekarz! Córka miała podcinane wędzidelko. Szybko, sprawnie, bezboleśnie! Szczerze polecam! Córka podarowała doktorowi rysunek, a wychodząc powiedziała: mamo, całkiem miły ten lekarz, wiesz? Dziękujemy i pozdrawiamy

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan Doktor jako pierwszy z laryngologow u których byliśmy skupił się na przyczynie naszych problemów dokładnie wysłuchał i wytłumaczył nam wszystko . Ma bardzo dobre podejście do dzieci. Z czystym sercem polecam Pana Doktora oby więcej takich lekarzy.

Pytania pacjentów (198)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Uprzejmie informuję, iż od 1.08.2018 r. zmieniłem adres Gabinetu Laryngologicznego. Aktualnie przyjmuję w Centrum Medycznym PesMed- ul. Sułkowskiego 15 (Bydgoszcz, osiedle Leśne-niedaleko Dworca PKP Bydgoszzcz Leśna).
  Operacje laryngologiczne w znieczuleniu ogólnym wykonywane są przeze mnie w Szpitalu Wident po wcześniejszej osobistej kwalifikacji.
  W Centrum Medycznym Pesmed wykonywane są zabiegi w znieczuleniu miejscowym ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów laserowych chrapania, niedrożności nosa, przerostu migdałków, oraz wszystkich drobnych zabiegów nie wymagających znieczulenia ogólnego.

  U dzieci wykonujemy zabiegi skróconego wędzidełka języka.
  W związku z licznymi pytaniami o wskazania do tego zabiegu polecam artykuł w linku:

  https://link.do/WEDZIDELKO-JEZYKA


  Zabiegi laserowe:

  Laserowe leczenie chrapania: niebolesny laserowy zabieg chirurgiczny o wysokiej skuteczności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym- polega na odparowaniu części języczka i łuków podniebiennych, a w przypadku wskazań również zmniejszeniu migdałków podniebiennych. Efektem tego zabiegu jest usztywnienie podniebienia miękkiego oraz redukcji wielkości języczka i migdałków, które powodują chrapanie. Zabieg wykonuje się bez użycia noża chirurgicznego po wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji pacjenta.
  Dla pacjentów o mniej nasilonym problemie chrapania istnieją inne techniki laserowe polegające jedynie na stymulacji podniebienia miękkiego do produkcji kolagenu.

  Leczenie detrytu, czyli kamieni / złogów migdałkowych: zabieg laserowy o wysokiej skuteczności polegający na zamknięciu/odpartowaniu krypt migdałkowych, czyli waporyzacji nieprawidłowej tkanki migdałkowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i jest on bezbolesny. Efektem tego zabiegu jest zlikwidowanie problemu zalegającego detrytu (złogów) w migdałkach podniebiennych, które powodują dyskomfort u pacjenta, a nierzadko również nieprzyjemny zapach z ust.

  Leczenie przerostu migdałków podniebiennych: Zabieg ten polega na redukcji tkanki migdałkowej za pomocą lasera. Odparowana tkanka migdałkowa stopniowo zmniejsza wielkość przerośniętych migdałków, jednak nie powoduje usunięcia tych ważnych dla odporności struktur. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym u dorosłych. Redukcja migdałków u dzieci wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach Szpitalnych (adenotomia, tonsillotomia, adenotonsillotomia).

  Leczenie niedrożności nosa: Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym polegający na zmniejszeniu małżowin nosa za pomocą lasera lub radiochirurgii (fali o wysokiej częstotliwości- RaVoR). Zabieg udrażnia nos zarówno u pacjentów ze skrzywioną jak i prostą przegrodą nosa. U pacjentów wymagających leczenia zarówno małżowin jak i przegrody operację wykonuję w warunkach szpitalnych.

  Leczenie krwawień z nosa: Zabieg laserowy polegający na zamknięciu poszerzonych naczyń krwionośnych nosa, które w wyniku pękania powodują krwawienie. Znieczulenie jest wykonywane bez użycia igły.

  W SPRAWACH PILNYCH proszę o kontakt telefoniczny z Rejestracją Centrum Medycznego PesMed.

  Wykonujękonsultacje laryngologiczne dorosłych i dzieci.
  Pełna diagnostyka OtoRynoLaryngologiczna.

  W trakcie wizyty w gabinecie przeprowadzany jest wywiad oraz badanie laryngologiczne. W przypadku konieczności wykonania zabiegu laryngologicznego procedura jest wykonywana podczas wizyty lub ustalana indywidualnie z pacjentem w późniejszym terminie.

  Gabinet Laryngologiczny nie posiada umowy z NFZ w żadnym zakresie. Wszystkie zabiegi i konsultacje odbywają się wyłącznie prywatnie.

  Ukończyłem kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Swoje szkolenie laryngologiczne rozpocząłem w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (Szpital im. A. Jurasza) w 2009 roku.

  Przez 2 lata pracowałem jako lekarz rodzinny, gdzie zdobyłem doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

  Inne miejsca pracy:- rejestracja telefoniczna pod numerami przychodni
  1) Przychodnia "SALUS" w Mogilnie- ul. Kasprowicza 11a- pierwsza i trzecia środa miesiąca
  2) Przychodnia Almedic w Pruszczu ul. Witosa 3-druga środa miesiąca


  Dotychczasowe doświadczenie ambulatoryjne (Poradnie):
  1) Poradnia Laryngologiczna Clinic Derm- ul. Łabiszyńska 2.
  2) Poradnia Laryngologiczna Remedium Clinic- ul Gdańska 80A.
  3) "Poradnia Laryngologiczna Sanitas" w Bydgoszczy.
  4) Poradnia Laryngologiczna "Komunalni" w Bydgoszczy ul. Sportowa 5.
  5) Poradnia Laryngologiczna "Romet" w Bydgoszczy.
  6) Poradnia Laryngologiczna w "Przychodnia Chełmżyńska" w Chełmży- ul. Kościuszki 47) Poradnia Laryngologiczna "Tamed"w Koronowie- ul. Paderewskiego 16.
  8) Poradnia Laryngologiczna w SPZOZ Mogilno- ul. Kościuszki

  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe w Lecznictwie Szpitalnym:
  Od 2009-2016 roku: Klinika Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy
  Od 2017 roku do dnia dzisiejszego operuję w Szpitalu Wident w Bydgoszczy, ul. Szubińska 93-95

  Zabiegi chirurgiczne oraz laserowe wykonywane są po wcześniejszej kwalifikacji i zbadaniu pacjenta:
  Laserowe leczenie chrapania
  Podcięcie wędzidełka języka
  Leczenie / koagulacja krwawień z nosa
  Leczenie niedrożności nosa / kataru przewlekłego
  Konchotomia / konchoplastyka małżowin nosa
  Tonsillektomia / usunięcie migdałków podniebiennych
  Operacja / plastyka przegrody nosa
  Operacje migdałków u dzieci

  LARYNGOLOG BYDGOSZCZ
  LARYNGOLOG BYDGOSZCZ PRYWATNIE
  KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE BYDGOSZCZ
  GABINET LARYNGOLOGICZNY BYDGOSZCZ
  PRYWATNY GABINET LARYNGOLOGICZNY BYDGOSZCZ
  LECZENIE DZIECI
  LECZENIE FARMAKOLOGICZNE
  LECZENIE OPERACYJNE

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Edukacja

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Publikacje

 • Rozprawa doktorska: Ekspresja wybranych białek w podścielisku i w guzie jako czynnik prognostyczny w rakach gardła środkowego
 • Trudności lecznicze w naczyniakowłókniaku młodzieńczym; Acta Angiol 2010; 16, 4:
 • Analiza wolnych rodników tlenowych i enzymów antyoksydacyjnych przed i po leczeniu operacyjnym raka krtani. XLIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.
 • Przypadek mnogich powikłań zatokopochodnych w ostrym jednostronnym zapaleniu zatok przynosowych; Otolaryngologia Polska, Volume 65, Issue 3, May–June 2011, Pages
 • The role of matrix metalloproteinases and tissue inhibitors expression in oropharyngeal cancer.
 • Ostre izolowane zapalenie zatoki klinowej – opis 4 przypadków; Otolaryngologia Polska, Volume 68, Issue 2, March–April 2014, Pages
 • Multiple metastases of renal clear cell carcinoma to the organs of the head. Contemp Oncol (Pozn) 2014; 18 (6):
 • Expression of metalloproteinases 2 and 9 and tissue inhibitors 1 and 2 as predictors of lymph node metastases in oropharyngeal squamous cell carcinoma.
 • Osteosarcoma of the larynx, Contemp Oncol (Pozn) 2015; 19 (3): 246–249
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Prorektora ds. Collegium Medicum UMK za pracę na rzecz Uczelni- 2007r.

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Kurs diagnostyki i leczenia chrapania i bezdechów
 • kurs leczenia operacyjnego bezdechów sennych i chrapania
 • kurs endoskopii w laryngologii dziecięcej
 • Staż z laryngologii dziecięcej
 • kurs Rynoseptoplastyki
 • staż z chirurgii plastycznej
 • staż z chirurgii ogólnej
 • staż z Anestezjologii i Intensywnej Terapii
 • staż z Chirurgii onkologicznej
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia