dr n. med.

Piotr Sawicki

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog

391 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 603 odwiedziny w ciągu 30 dni

Zabiegi laserowe: Leczenie chrapania: niebolesny laserowy zabieg chirurgiczny o wysokiej skuteczności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym- polega na odparowaniu części języczka… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Skuteczność leczenia
Doświadczenie zawodowe
Laserowe leczenie chrapania

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
391 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic Derm

  Pan Doktor jako pierwszy z laryngologow u których byliśmy skupił się na przyczynie naszych problemów dokładnie wysłuchał i wytłumaczył nam wszystko . Ma bardzo dobre podejście do dzieci. Z czystym sercem polecam Pana Doktora oby więcej takich lekarzy.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: za krótkie wędzidełko języka

  Profesjonalne i fachowe podejście do 3,5 letniej córki, która nawet nie zorientowała się, co się dzieje. Miejscowe znieczulenie sprawiło, że zabieg trwał kilka minut. Dużym plusem jest fakt, że rodzic może być podczas zabiegu z dzieckiem, bo słyszałam, że w niektórych gabinetach lekarze proszą o pozostanie rodzica na korytarzu. Miła i przyjemna atosfera w gabinecie. Polecam! A.K.

 • M
  Lokalizacja: NZOZ SALUSUsługa: Podcięcie wędzidełka języka u 7 miesięcznego dziecka

  W mojej ocenie bardzo szanuje każdego pacjenta i poświęca tyle czasu ile potrzeba lekarz w zamiłowania

 • D
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacja laryngologiczna dzieci

  Z podejściem do niesfornego trzylatków, z usmi chem na ustach ale merytorycznie. Wyjaśnia wątpliwości, będziemy z doktorem współpracować :-)

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Polecam.Bardzo dobry,miły uśmiechnięty i konkretny lekarz. Pan doktor wszystko dokładnie wytłumaczył i przeprowadził badanie takiego fachowego podejscia oczekiwałam. Bardzo dziekuję za pomoc i dalsze leczenie.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Serdecznie polecam Pan doktor zawsze zaangażowany z humorem. Odpowiada na wszystkie pytania. Z synkiem zawsze trafna diagnoza nie jest lekarzem który bez zastanowienia wypisuje antybiotyk. Obecnie byliśmy z córeczką 14 dzień życia Pan doktor wykonał zabieg podciecia wedzidelka języka sam zabieg trwał 2 sekundy córką nawet nie zaplakala czyli tak jak mówił Pan doktor o wszystkim najpierw powiedział co ma zamiar zrobić i dlaczego jest taka konieczność. Jeszcze raz polecam

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Jestem zadowolona z wizyty. Otrzymałam przystępną odpowiedź na swoje pytania. Lekarz jest miłym, sympatycznym człowiekiem, bardzo kontaktowym.

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Super lekarz,mega sympatyczny,zawsze uśmiechnięty. Rewelacyjne podejscie do dzieci. Moj 3,5 letni synek nie raz pytał kiedy znowu pojedziemy do Pana doktora. Bada nie tylko dzieci,ale również na życzenie pluszowego przyjaciela ☺☺☺. Synek zachwycony,że jego Miki jest zdrowy. Polecam! Polecam! Polecam! Wizyty to sama przyjemność ☺

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Najlepszy laryngolog w mieście! Dzięki Panu kilka miesięcy męki ze sciekajaca po gardle wydzielina, która wcześniej uprzykrzala mi życie miesiącami, ogranicza się do max tygodnia w okresie zimowym. Prawdziwy lifesaver :) dodatkowo dzięki poczuciu humoru Pana Doktora oraz uśmiechu który Mu zawsze towarzyszy wizyty to sama przyjemność!

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Pierwszy raz byłam tak fachowo obsłużona przez lekarza. Pan doktor wszystko dokładnie wytłumaczył, rozwiał moje wątpliwości i odpowiedział na wszystkie moje pytania, a było ich dużo. Z cierpliwością wysłuchał mnie, a muszę przyznać że jestem dociekliwą pacjentką. Pan doktor obejrzał TK głowy na płytce, a nie jak inni lekarze odczytał tylko wynik TK na papierze. Pan doktor traktuje pacjenta podmiotowo, a nie przedmiotowo, a przy tym jest bardzo pogodną i cierpliwą osobą.

Pytania pacjentów (186)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zabiegi laserowe:

  Leczenie chrapania: niebolesny laserowy zabieg chirurgiczny o wysokiej skuteczności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym- polega na odparowaniu części języczka i łuków podniebiennych. Efektem tego zabiegu jest usztywnienie podniebienia miękkiego oraz redukcji wielkości języczka, które powodują chrapanie. Zabieg wykonyję bez użycia noża chirurgicznego. Zabieg wykonuję na jednej wizycie po wcześniejszej konsultacji i osobistej kwalifikacji pacjenta.
  Dla pacjentów preferujących mniej inwazyjne procedury istnieje możliwość wykonania zabiegu laserem Fotona , który nie usuwa tkanki podniebienia powodującej chrapanie, lecz usztywnia ją- zabieg rekomendowany jest dla osób o mniej nasilonym problemie chrapania.

  Leczenie detrytu, czyli kamieni / złogów migdałkowych: zabieg laserowy o wysokiej skuteczności polegający na zamknięciu/odpartowaniu krypt migdałkowych, czyli waporyzacji nieprawidłowej tkanki migdałkowej. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym i jest on bezbolesny. Efektem tego zabiegu jest zlikwidowanie problemu zalegającego detrytu (złogów) w migdałkach podniebiennych, które powodują dyskomfort u pacjenta, a nierzadko również nieprzyjemny zapach z ust.

  Leczenie przerostu migdałków podniebiennych: Zabieg ten polega na redukcji tkanki migdałkowej za pomocą lasera, Odparowana tkanka migdałkowa stopniowo zmniejsza wielkość przerośniętych migdałków, jednak nie powoduje usunięcia tych ważnych dla odporności struktur. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym u dorosłych. Redukcja migdałków u dzieci wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach Szpitalnych (adenotomia, tonsillotomia, adenotonsillotomia).

  Leczenie niedrożności nosa: Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym polegający na zmniejszeniu małżowin nosa za pomocą lasera lub radiochirurgii (fali o wysokiej częstotliwości- RaVoR). Zabieg udrażnia nos zarówno u pacjentów ze skrzywioną jak i prostą przegrodą nosa. U pacjentów wymagających leczenia zarówno małżowin jak i przegrody operację wykonuję w warunkach szpitalnych.

  Leczenie krwawień z nosa: Zabieg laserowy polegający na zamknięciu poszerzonych naczyń krwionośnych nosa, które w wyniku pękania powodują krwawienie. Znieczulenie jest wykonywane bez użycia igły.

  UWAGA: Operacje w znieczuleniu ogólnym odbywają się w warunkach szpitalnych wyłącznie po wcześniejszej osobistej kwalifikacji.

  W SPRAWACH PILNYCH PROSZĘ O MAIL POPRZEZ ZAKŁADKĘ "KONTAKT" na stronie
  www.laryngologbydgoszcz.pl

  KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE DOROSŁYCH I DZIECI
  Diagnostyka laryngologiczna.

  Zabiegi laryngologiczne ambulatoryjne i kwalifikacja do leczenia operacyjnego.

  W trakcie wizyty w gabinecie przeprowadzany jest wywiad oraz badanie laryngologiczne. W przypadku konieczności wykonania drobnej interwencji laryngologicznej procedura jest wykonywana podczas wizyty lub ustalana indywidualnie z pacjentem w późniejszym terminie.

  Gabinet Laryngologiczny nie posiada umowy z NFZ w żadnym zakresie. Wszystkie zabiegi i konsultacje odbywają się wyłącznie prywatnie.

  Ukończyłem kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Swoje szkolenie laryngologiczne rozpocząłem w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (Szpital im. A. Jurasza) w 2009 roku.

  Przez 2 lata pracowałem jako lekarz rodzinny, gdzie zdobyłem doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

  Aktualne miejsca pracy:
  1) Clinic Derm - ul. Łabiszyńśka 22) Przychodnia "SALUS" w Mogilnie- ul. Kasprowicza 11a
  3) Przychodnia Almedic w Pruszczu ul. Witosa 3


  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe w Lecznictwie Ambulatoryjnym:
  1) Poradnia Laryngologiczna Remedium Clinic- ul Gdańska 80A.
  2) "Poradnia Laryngologiczna Sanitas" w Bydgoszczy.
  3) Poradnia Laryngologiczna "Komunalni" w Bydgoszczy ul. Sportowa 5.
  4) Poradnia Laryngologiczna "Romet" w Bydgoszczy.
  5) Poradnia Laryngologiczna w "Przychodnia Chełmżyńska" w Chełmży- ul. Kościuszki 46) Poradnia Laryngologiczna "Tamed"w Koronowie- ul. Paderewskiego 16.

  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe w Lecznictwie Szpitalnym:
  Od 2009-2016 roku: Klinika Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy

  Zabiegi chirurgiczne oraz laserowe wykonywane są po wcześniejszej kwalifikacji i zbadaniu pacjenta:
  Laserowe leczenie chrapania
  Podcięcie wędzidełka języka
  Leczenie / koagulacja krwawień z nosa
  Leczenie niedrożności nosa / kataru przewlekłego
  Konchotomia / konchoplastyka małżowin nosa
  Tonsillektomia / usunięcie migdałków podniebiennych
  Operacja / plastyka przegrody nosa
  LARYNGOLOG BYDGOSZCZ
  LARYNGOLOG BYDGOSZCZ PRYWATNIE
  KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE BYDGOSZCZ
  GABINET LARYNGOLOGICZNY BYDGOSZCZ
  PRYWATNY GABINET LARYNGOLOGICZNY BYDGOSZCZ
  LECZENIE DZIECI
  LECZENIE FARMAKOLOGICZNE
  LECZENIE OPERACYJNE

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Edukacja

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Publikacje

 • Rozprawa doktorska: Ekspresja wybranych białek w podścielisku i w guzie jako czynnik prognostyczny w rakach gardła środkowego
 • Trudności lecznicze w naczyniakowłókniaku młodzieńczym; Acta Angiol 2010; 16, 4:
 • Analiza wolnych rodników tlenowych i enzymów antyoksydacyjnych przed i po leczeniu operacyjnym raka krtani. XLIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.
 • Przypadek mnogich powikłań zatokopochodnych w ostrym jednostronnym zapaleniu zatok przynosowych; Otolaryngologia Polska, Volume 65, Issue 3, May–June 2011, Pages
 • The role of matrix metalloproteinases and tissue inhibitors expression in oropharyngeal cancer.
 • Ostre izolowane zapalenie zatoki klinowej – opis 4 przypadków; Otolaryngologia Polska, Volume 68, Issue 2, March–April 2014, Pages
 • Multiple metastases of renal clear cell carcinoma to the organs of the head. Contemp Oncol (Pozn) 2014; 18 (6):
 • Expression of metalloproteinases 2 and 9 and tissue inhibitors 1 and 2 as predictors of lymph node metastases in oropharyngeal squamous cell carcinoma.
 • Osteosarcoma of the larynx, Contemp Oncol (Pozn) 2015; 19 (3): 246–249
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Prorektora ds. Collegium Medicum UMK za pracę na rzecz Uczelni- 2007r.

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Kurs diagnostyki i leczenia chrapania i bezdechów
 • kurs leczenia operacyjnego bezdechów sennych i chrapania
 • kurs endoskopii w laryngologii dziecięcej
 • Staż z laryngologii dziecięcej
 • kurs Rynoseptoplastyki
 • staż z chirurgii plastycznej
 • staż z chirurgii ogólnej
 • staż z Anestezjologii i Intensywnej Terapii
 • staż z Chirurgii onkologicznej
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia