Częstomocz u młodej kobiety

4 odpowiedzi
Jestem kobietą 24 letnią, od ponad 2 lat męczę się z częstomoczem. Sytaucja ta zaczęła się od momentu gdy 1 raz dostałam zapalenia pęcherza na skutek wstrzymania moczu. Dostałam furaginę i przeszło na jakiś czas. Od tamtej pory leczę się częstomocz męczy mnie praktycznie ciągle! Byłam już u 3 urologów, wykonano mi usg brzucha i pęcherza i szereg badan krwii i moczu. Brałam urwlow i vesicare bez skutku. Teraz biorę Apo-doxan 4mg, ale narazie również bez skutku. Ta sytuacja mnie powoli doprowadza do depresji, a leczenie jest bezskuteczne. Ciągle czuję uczucie parcia oraz po oddaniu moczu niepełne opróżnienie pęcherza. Co robić? Lekarz obecny podejrzewa dysynergie wypieraczowo-zwieraczową? Ale to tylko podejrzenie, ciągle dostaję kolejne leki a skutku nie widzę. Co powinnam zrobić? "szkolić" pęcherz? czy lepiej nie, gdzie się udać?
Proszę wykonać dzienniczek mikcji i badanie ogólne moczu. Następnie po dokładnym omówieniu problemu jeśli będzie konieczność dostanie Pani skierowanie na urodynamikę w celu dokładniejszej oceny czynności pęcherza. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
proponuję wykonać badanie urodynamiczne, to pozwoli rozpoznać charakter zmian i - być może - da wskazówki do skutecznego leczenia. warunkiem wykonania badania urodynamicznego jest jałowy posiew moczu
Dzień dobry, niestety nie jest to rzadki problem u mlodych kobiet, trzeba postarać sie wykluczyć śródmiąższowe zapalenie pęcherza, wtedy stosuje się odpowiednie wlewki dopęcherzowe, proszę zapytać o to obecnego urologa. Pozdrawiam
Zapraszam na wizytę z pełną dokumentacją - myślę, że jestem w stanie pani pomóc. Ma pani najprawdopodobniej wtórną nadrekatywność pęcherza w wyniku uszkodzenia warstwy ochronnej błony śluzowej. Leczenie jakie ma pani jest niewłaściwe.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.