Częstomocz u młodej kobiety

4 odpowiedzi
Jestem kobietą 24 letnią, od ponad 2 lat męczę się z częstomoczem. Sytaucja ta zaczęła się od momentu gdy 1 raz dostałam zapalenia pęcherza na skutek wstrzymania moczu. Dostałam furaginę i przeszło na jakiś czas. Od tamtej pory leczę się częstomocz męczy mnie praktycznie ciągle! Byłam już u 3 urologów, wykonano mi usg brzucha i pęcherza i szereg badan krwii i moczu. Brałam urwlow i vesicare bez skutku. Teraz biorę Apo-doxan 4mg, ale narazie również bez skutku. Ta sytuacja mnie powoli doprowadza do depresji, a leczenie jest bezskuteczne. Ciągle czuję uczucie parcia oraz po oddaniu moczu niepełne opróżnienie pęcherza. Co robić? Lekarz obecny podejrzewa dysynergie wypieraczowo-zwieraczową? Ale to tylko podejrzenie, ciągle dostaję kolejne leki a skutku nie widzę. Co powinnam zrobić? "szkolić" pęcherz? czy lepiej nie, gdzie się udać?
Proszę wykonać dzienniczek mikcji i badanie ogólne moczu. Następnie po dokładnym omówieniu problemu jeśli będzie konieczność dostanie Pani skierowanie na urodynamikę w celu dokładniejszej oceny czynności pęcherza. Pozdrawiam.

proponuję wykonać badanie urodynamiczne, to pozwoli rozpoznać charakter zmian i - być może - da wskazówki do skutecznego leczenia. warunkiem wykonania badania urodynamicznego jest jałowy posiew moczu
Dzień dobry, niestety nie jest to rzadki problem u mlodych kobiet, trzeba postarać sie wykluczyć śródmiąższowe zapalenie pęcherza, wtedy stosuje się odpowiednie wlewki dopęcherzowe, proszę zapytać o to obecnego urologa. Pozdrawiam
Zapraszam na wizytę z pełną dokumentacją - myślę, że jestem w stanie pani pomóc. Ma pani najprawdopodobniej wtórną nadrekatywność pęcherza w wyniku uszkodzenia warstwy ochronnej błony śluzowej. Leczenie jakie ma pani jest niewłaściwe.