Czeste wybuchy gorąca na twarz,wstydze sie wychodzić,co mam zrobic,prosze o pomoc.

2 odpowiedzi
Czeste wybuchy gorąca na twarz,wstydze sie wychodzić,co mam zrobic,prosze o pomoc.
Dzień dobry, problem, który Pani napisała może wskazywać na objawy lękowe, w takim wypadku wskazana byłaby konsultacja psychologiczna lub jeśli problem leży jednak po stronie dermatologicznej, wskazana byłaby konsultacja u lekarza dermatologa.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub Cesarz

Dzień dobry, mechanizm opisywanego problemu ma pewnie charakter fizjologiczny- np. nagły wyrzut hormonów. Aby lepiej zrozumieć, na co organizm tak reaguje, potrzebny byłby jednak dodatkowy opis sytuacji, w których się to czerwienienie pojawia. Czy to jest przy każdym kontakcie z innymi ludźmi, czy może w jakichś szczególnych okolicznościach- np.w pracy, przy nawiązywaniu kontaktów, w sytuacjach konfrontacji? Takich sytuacji może być oczywiście bardzo wiele. Ważne jest określenie kontekstu i zbadanie, jakie te okoliczności mają znaczenie. Opisywany objaw może wskazywać np na fobię społeczną. Sugerowałabym skorzystanie z konsultacji psychologicznej- nawet zdalnej- by bardziej szczegółowo przyjrzeć się temu problemowi, określić czas jego trwania, jego znaczenie, moment pojawienia się w życiu, skalę, w jakim utrudnia on funkcjonowanie, a także charakter i kierunek pomocy- czy bardziej pomoc lekarza np. dermatologa, alergologa czy psychologa, psychoteraputy czy też obie formy pomocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Aleksandra Wincz.