Częste bóle głowy a torbiel pajęczynówki i przegrody przezroczystej.

1 odpowiedzi
Sprawa dotyczy mojego syna, obecnie 23-letniego. W wieku 18 lat w wyniku badania – TK stwierdzono u niego: *Torbiel przegrody przezroczystej szerokości 13mm. Torbiel pajęczynówki lewej okolicy skroniowej o wym:46x21mm. Poza tym struktury i przestrzenie planowe w badaniu TK prawidłowe* Dodam, iż bóle głowy pojawiły się u niego, kiedy miał ok 16 lat. W wieku 18-tu zdarzyło się, iż ból utrzymywał się przez tydzień i nie działały żadne tabletki, w związku z czym wykonano TK, którego wyniki przedstawiłam wyżej. W ubiegłym roku (2014) wykonano TK z kontrastem i zdaniem neurologa, torbiel się nie zmieniła, jednak objawy bardzo. Po kolejnym roku, syn bardzo często narzeka na bóle głowy (czasami nawet codziennie). Bywa, że jest to ból trudny do wytrzymania i widzę, jak się męczy, bo żadne leki nie pomagają. Do tego już wielokrotnie zdarzały się zawroty głowy, a nawet odrętwienie rąk. Co mamy dalej robić? Jakie badania wykonać? Gdzie się udać? Czy istnieje możliwość zarejestrowania się na wizytę w Pańskim gabinecie i ewentualne poprowadzenie dalszego leczenia?
Objawy zgłaszane przez syna mogą świadczyć o podwyższonym ciśnieniu wewnątrzczaszkowym w przebiegu torbieli pajęczynówki. Warto wykonać badanie dna oka u okulisty, badanie to może pomóc w podjęciu decyzji odnośnie dalszego leczenia. Następnie należy zapisać się na konsultację w poradni neurochirurgicznej przyszpitalnej i na wizycie przedstawić wyniki badań TK, MR (koniecznie także płyty lub ew. kliszy) i opis badania okulistycznego dna oka.