Cześć, od zawsze spotykam się z nękaniem/mobbingiem/ponizaniem czy to w szkole czy pracy(w tym aktu

1 odpowiedzi
Cześć,
od zawsze spotykam się z nękaniem/mobbingiem/ponizaniem czy to w szkole czy pracy(w tym aktualnej pracy) w skrócie zniszczyło mnie to już i mam dość, zacząłem leczenie u psychiatry ale widze że na dłuższą mete nic to nie da jeśli nie zmienie środowiska tj pracy.
jednak biorąc pod uwagę że nie jestem wstanie nic zrobić i mam już po prostu dość życia chciałbym otrzymać l4 (oczywiście psychiatra nie zabrania mi tego a nawet mi to proponował jednak z innych przyczyn nie chciałem tego robić w tamtym momencie) kolejną wizytę mam 19.11 ale jedna myśl nie daje mi spokoju na jaki okres mogę otrzymać l4 przy właśnie mobbingu, bezsensu życia i zdiagnozowanych zaburzeniach lękowych?

oczywiście odpowiedz to może być do 182dni czyli max lub ,, tyle ile uzna psychiatra,, żadna z tych odpowiedzi nic mi jednak nie mówi chciałbym wiedzieć na jaki okres mógłbym dostać l4 w takiej sytuacji oczywiście chodzi mi tylko o informację -nie będe brał jej jako pewnik ot szukam informacji by się uspokoić i mnie więcej wiedzieć czy mogę np pójśc na l4 zacząć psychoterapię uporać się z zaburzeniami i własnymi problemami i pózniej na spokojnie szukać nowej pracy czy raczej będzie to 1/2 tygodnie l4 i do widzenia? nie ukrywam że zalezy mi na 1/2msc (myśle że powinno to być ok by uporać się mniej więcej z problemami. I czy w 1/2msc psychoterapii byłbym wstanie uporać się z problemami które mnie trawią przez całe życie? mam 21 lat a takiego nękania/poniżania/mobbingu doświadczam od wczesnej podstawówki więc w sumie całe życie.

jak pisałem wyżej pisze raczej by otrzymać zwykłą niewiążącą informację/ciekawostkę i się trochę uspokoić (dotrwać psychicznie do tego 19.11) co do innych spraw leki biorę i leczę się od ok 2 miesięcy i pomijając to co wyżej napisałem jakoś się trzymam tylko po prostu jestem już wyczerpany psychicznie i chce mieć chwilę spokoju(m.in po to ma być to l4)
Dzień dobry! Kwestie zwolnienia lekarskiego są regulowanie prawnie, zasady ich wystawiania są opisane w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 listopada 2015r w sprawie tybu orzekania o czasowej niezdolności o pracy (....)
Zwolnienie wystawia się na okres, w którym pacjent ze względu na stan zdrowia powinien powstrzymać się od pracy, jednak nie dłuższy niż do dnia zaplanowanej wizyty kontrolnej u lekarza.
To na ile zostanie wystawione zwolnienie zależy od oceny stanu zdrowia przez lekarza. Po zakończonym jednym zwolnieniu lekarz może ponownie wystawić zwolnienie, jeśli choroba nadal trwa. W psychiatrii nie ma tabelki która z góry określa, że na dane rozpoznanie przysługuje dana ilość dni zwolnienia. Wszystko jest oceniane indywidualnie.
Pozdrawiam!