Cześć, mając problem z nadwaga i otyłością przez całe życie(z przerwami kiedy próbowałem zrzucić wag

3 odpowiedzi
Cześć, mając problem z nadwaga i otyłością przez całe życie(z przerwami kiedy próbowałem zrzucić wagę) Jakie badania kontrolne powinienem zrobić by dowiedzieć się jak ten stan wpłynął na moje zdrowie?
chodzi mi o to by sprawdzić czy nie pojawiły się jakieś problemy zdrowotne których mógłbym nie zauważyć.
Mężyczyzna 21 lat 120kg
Najlepiej i najkorzystniej skorzystać z pakietów dostępnych w laboratoriach, ja bym skupiła się na tarczycy (TSH, FT3, FT4), próby wątrobowe, cholesterol w rozbiciu na frakcję, poziom glukozy we krwi na czczo, plus insulina na czczo oraz morfologię. Może lekarz rodziny jest w stanie pokierować i wystawić skierowanie na NFZ ? polecam skorzystać z wizyty.
Pozdrawiam
Agnieszka Kłysz

W kontekście Pańskich obaw dotyczących nadwagi i potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, zalecam umówienie się na konsultację dietetyczną. Dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowy, na podstawie którego można będzie dokładnie określić, jakie dalsze badania diagnostyczne będą adekwatne. Rozmowa ta nie tylko pomoże zidentyfikować niepokojące objawy zdrowotne, ale również uwypukli znaczenie nawyków żywieniowych i świadomości żywieniowej w kontekście Pańskiego ogólnego stanu zdrowia. Dostosowanie stylu życia, w tym nawyków żywieniowych, może mieć kluczowe znaczenie dla poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.
Krzywa glukozowo-insulinowa, poziom wit.D3, morfologia pełna, OB i CRP, ferrytyna i żelazo, ALT, AST, GGTP, lipidogram, homocysteina.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.