Corka miala sklad ciala i wszystko juz jest okej.od 2 lat walczymy z zabirzeniami odzywoania. Corla

2 odpowiedzi
Corka miala sklad ciala i wszystko juz jest okej.od 2 lat walczymy z zabirzeniami odzywoania. Corla nie cwiczyla 7 miesiecy o powoli wracamy do sportu. Tylko nie wiem czy to na poczayek nie za duzo
Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem dbania o zdrowie i prawidłowy rozwój, szczególnie w młodym wieku. Należy jednak brać pod uwagę stan zdrowia osoby, która decyduje się na wysiłek - w przypadku zaburzeń odżywiania przebiegających z ograniczaniem jedzenia (np. anoreksja) zazwyczaj nie zaleca się aktywności fizycznej lub rekomenduje się ograniczenie jej, ze względu na rolę wysiłku fizycznego w niezdrowym dążeniu do nadmiernego obniżenia masy ciała. Także gdy masa ciała wróci do normy, pod uwagę należy brać indywidualny stan zdrowia córki oraz jej kondycję psychiczną - szczególnie pod kątem ryzyka nawrotów zaburzenia (aktywność fizyczna może być próbą ponownego obniżenia masy ciała, jeżeli zaburzenia odżywiania przebiegały z próbą odchudzania). W takiej sytuacji najlepiej jest zachować rozwagę i ostrożność we wracaniu do sportu a ponadto każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie, najlepiej w kontakcie ze specjalistą. Jeśli nie współpracujecie Państwo z psychologiem lub psychodietetykiem, zapraszam na konsultację online w tej sprawie. Mogą się Państwo skontaktować ze mną mailowo pod adresem agata@kreacjaciala.pl i omówić szczegóły.

Pozdrawiam serdecznie,
Agata Przybylska

Dzień dobry, troszkę za mało mamy danych, to zależy z jakim zaburzeniem odżywiania córka się mierzy. Na jakim jest etapie terapii? Jak się czuje.
Warto by córka prowadzona była przez doświadczonego terapeutę Pozdrawiam serdecznie, w razie pytań, zapraszam do kontaktu.