Córka lat 12, wada tyłozgryz oraz brak zawiązki dolnej piątki. Dwóch ortodontów dwa plany leczenia.

1 odpowiedzi
Córka lat 12, wada tyłozgryz oraz brak zawiązki dolnej piątki. Dwóch ortodontów dwa plany leczenia.
1. Aparat stały góra i dół. Piatka-mleczak do usunięcia i rozsuwamy zęby. Czy jest możliwe przesuniecie pozostałych zebów na taką przestrzeń?
2. Najpierw aparat Herbst na tyłozgryz, ten ortodonta stwierdziła, że zeby rotują więc uważa, że kolejny trezba załozyc aparat Beneslider, na końcu aparat stały. Retencja do końca życia. Utrzymujemy piatke i docelowo implant.
Dodam, że córka od 1,5 roku juz nie rośnie. pierwsze zeby zaczęły wypadac jak miała 5,5 roku.
który z tych planów leczennia ma sznasę powodzenia? Czy istnieją jeszcze inne mozliwości leczenia?
Plan leczenia zawsze opiera się na pełnej diagnostyce. W zależności od wielu parametrów możliwe są różne rozwiązania ortodontyczne - zwykle każde z nich ma swoje wady i zalety. Decyduje o tym na przykład obecność zawiązków zębów ósmych, które czasem można autotransplantować na miejsce brakującego zęba, kierunek wzrostu twarzy,wymiar pionowy twarzy i wiele innych. Wada klasy II może wynikać z niedorozwoju żuchwy, prognatycznej szczeki lub połączenia obydwu czynników - plan leczenia musi być zatem zindywidualizowany. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, który plan jest lepszy bez wyników badań diagnostycznych. Pozdrawiam Anna Kuc