Córka 3 lata, blokada na robienie kupy. Wstrzymuję nawet do 1,5 tyg. Od 3 miesięcy przyjmuję lek na

2 odpowiedzi
Córka 3 lata, blokada na robienie kupy. Wstrzymuję nawet do 1,5 tyg. Od 3 miesięcy przyjmuję lek na zaparcia i rozluźnienie kupy. Kiedy już nie wytrzymuję pręży się, histeryzuje, płacze i po prostu nie da się z nią rozmawiać. Nie reaguje na nic. Nie chcę robić na nocnik czy toaletę. Gastroenterolog potwierdził, że to problem w psychice.
Czy któryś z bydgoskich lekarzy mógłby nam pomóc ?
Dzien dobry. Prosze skontaktowac sie z ktorym z psychologow ze strony:
gizinscy.pl/uslugi/oddzial-psychiatryczny/

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
To nie do konca jest tak, iz to problem tylko "psychologiczny". Problematyka dotyczaca wyproznien u malych dzieci jest czesto problemem klinicznym, np. dysproporcja w dlugosci i tempie wzrostu jelita wzgledem ciala dziecka, (jelito jest zbyt dlugie-inna jest wowczas jego perystaltyka). Problem psychiczny moze byc wtorny do sytuacji, a w konsekwencji prowadzic do: lęku przed defekacja, do zaburzen lękowych, depresyjnych-rzutowac na cale zycie dziecka-jego poczucie wlasnej wartosci, zachowania seksulane, "czytanie" sygnalow z ciala po nieumiejetnosc korzystania z toalet publicznych. Dziecko nie moze nabrac poczucia, ze wyproznianie sie nie jest procesem fizjologicznym, naturalnym, ze to jest rutual, ktory wymaga specjalnej oprawy, bo taki mechanizm utrwali sie i wyproznienie bedzie mozliwe tylko po spelnieniu okreslonych warunkow. Niezbedny jest tu trening czystosci od poczatku+bajkoterapia+arteterapia, zeby odmitologizowac zagadnienie. Psychoterapeuci mowia tu o teorii relacji ze znaczacym dla dziecka podmiotem, najczesciej z matka. Jest to swoisty apel do rodzicow" "Zauwazcie mnie i moje potrzeby", co tyczy sie takze bardzo troskliwych i uwaznych rodzicow. Nie zawsze jestesmy w stanie poznac wszelkie potrzeby dziecka, niejako z automatu. Latwiej to osiagnac w gabinecie, podczas konsultacji.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.