Co zrobić żeby nie bolały mnie nogi i dół pleców podczas spacerów? Mam 24 lata i przez depresję mam

3 odpowiedzi
Co zrobić żeby nie bolały mnie nogi i dół pleców podczas spacerów? Mam 24 lata i przez depresję mam mało ruchu, mam też nadwagę
1. Zmniejszenie nadwagi: Jeśli masz nadwagę, zrzucenie kilku kilogramów może pomóc zmniejszyć obciążenie na nogach i plecach. Skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem, aby opracować zdrowy plan odchudzania.
2. Stopniowe zwiększanie aktywności fizycznej: Zaczynając od krótkich spacerów, stopniowo zwiększaj czas i intensywność treningu. Warto też rozważyć różne formy aktywności fizycznej, takie jak pływanie czy joga, które mogą być łagodniejsze dla ciała.
3. Regularne rozciąganie i wzmacnianie mięśni: Wykonywanie codziennych ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie może pomóc w poprawie stabilności i wytrzymałości nóg oraz pleców. Pamiętaj jednak, aby zacząć od łagodnych ćwiczeń i stopniowo je zwiększać.
4. Wybór odpowiedniego obuwia: Noszenie wygodnego, dobrze dopasowanego obuwia może pomóc w redukcji bólu nóg podczas spacerów. Wybieraj buty o odpowiednim podparciu łuku stopy i amortyzację.
5. Regularne przerwy podczas spacerów: Jeśli odczuwasz ból podczas dłuższych spacerów, zrób sobie regularne przerwy, aby odpocząć i rozciągnąć mięśnie. To również może pomóc zmniejszyć obciążenie na nogach i plecach.
6. Konsultacja z lekarzem: Z uwagi na to, że masz depresję i mało ruchu, warto również skonsultować się z lekarzem.
Ja ze swojej strony zapewniam pomoc zarówno od strony dietetycznej jak i psychodietetycznej. Można skorzystać z moich usług w gabinecie jak i online.

Pozdrawiam
Psychodietetyk Anna Romanów
psycho-dietetyka.pl

Przed rozpoczęciem aktywności fizycznej w celu zmniejszenia nadwagi oraz zmniejszyć dolegliwości z układem ruchu wskazana jest stacjonarna wizyta u trenera medycznego oraz dobrego psychodietetyka.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Dietetyk
Naturopata
W przypadku nadwagi i depresji, ważne jest skonsultowanie się z psychologiem, a następnie z psychodietetykiem. W takim przypadku zaproponowałabym pakiet konsultacji zamiast trzymania się restrykcyjnej diety. Zalecenia i wprowadzenie ewentualnych zmian powinno być ustalone i dopasowane do aktualnych możliwości pacjenta.