Co zrobić i jak pomóc dziecku które ma takiego zaświadczenie? Dziecku nic nie pomaga. Obecnie ma 12

2 odpowiedzi
Co zrobić i jak pomóc dziecku które ma takiego zaświadczenie? Dziecku nic nie pomaga. Obecnie ma 12 lat do psychiatry chodzi od 6 miesięcy. Oczywiście w życiu nic się nie wydarzyło. Córka jest taka od zawsze. Wygląda to tak : Na górze pisze zaświadczenie a pod spodem tak :Rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna llsp =77 badanie przeprowadzono skalą wisc-r okres badań został poprzedzony spotkaniami w celu oswojenia dziewczynki z osobą badającą oraz budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Uczennica bardzo nieśmiała wrażliwa emocjonalnie o obniżonej samoocenie zahamowana psycgorychowo infantylna. W sytuacjiach społecznych odczuwa silny lęk który objawia się między innymi unikaniem kontaktu wzrokowego oraz werbalizacj. Najczęściej wymaga wielu spotkań żeby formułować krótkie 3, 2 wyrazowe zdania najczęściej są to jednak tylko pojedyncze wyrazy. Swobodnie kontaktuje się z grupą osób z najbliższego otoczenia nie włączając w to nauczycieli i rówieśników z klasy. W szkole wykazuje zahamowanie psycgorychowe brak gestykulacj oraz modulacji głosu np. podczas czytania zadanego tekstu. W domu zachowuje się swobodnie nie wykazując wyżej wymienionych zachowań.
Przydatne mogą się okazać spotkania z psychologiem. Warto jest znaleźć specjalistę, który nawiąże kontakt z dziewczynką i stworzy jej bezpieczną przestrzeń do współpracy. Diagnoza jest szeroka i może się wydawać przytłaczająca, ale jest typowa dla nieśmiałych dzieci i nie stanowi wyroku. Widzę, że w domu córka potrafi sprawnie funkcjonować - to może stanowić silną podstawę do pracy nad rozwojem kompetencji społecznych w innych miejscach. Świetnie, że szuka Pani rozwiązań. Warto okazać dziewczynce wsparcie, akceptację i zrozumienie, oraz poszukać psychologa, który będzie towarzyszył jej w nauce nowych umiejętności.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rozszerzając wypowiedź poprzedniczki, moim zdaniem warto rozejrzeć się za psychologiem / psychoterapeutą, któremu nie obca jest praca z dziećmi z mutyzmem wybiórczym, aby mógł poznać Pani córkę i zastanowić się, czy taka diagnoza będzie adekwatna. Z dużą ostrożnością traktowałabym wynik ogólnych możliwości intelektualnych dziecka. Ciekawa jestem wyników szczegółowych i porównania osiągnięć między skalą słowną i bezsłowną - może się okazać, że aktualne trudności emocjonalne dziecka w bardzo dużym stopniu wpłynęły na taki rezultat w teście.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.