Co to może być

13 odpowiedzi
Co mogą oznaczać moje omdlenia. Mam 15 lat i choruje na padaczkę.
Prawdopodobnie są to napady padaczkowe. Zlecam skonsultować to ze spec. neurologiem. Ewentualnie wykonać badania QEEG.
Pomyślności i odwagi. Paweł Romuald Kołakowski

Szanowna Pani,

Powodów omdleń może być bardzo wiele, począwszy od psychologicznych do fizjologicznych. Zdecydowanie zalecam kontakt z lekarzem i zrobienie wszelkich wymaganych badań.
W momencie gdy okaże się, że wszystkie wyniki są w normie, wówczas zachęcam do kontaktu z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie
Proszę powiedzieć o omdleniach rodzicom/opiekunom. Następnie proszę umówić się na wizytę do lekarza neurologa, który Cię prowadzi, lub do lekarza pierwszego kontaktu.
Dzień dobry. Utraty przytomności są związane z Twoją chorobą. Najlepiej będzie jak porozmawiasz o swoich niepokojach z rodzicami i lekarzem, który Cię leczy. Zachęcam do tego.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Mogą oznaczać wiele rzeczy. Należy zgłosić się do neurologa i skonsultować z nim swoje objawy w postaci omdleń. Myślę, że razem uda się wam się ustalić ich przyczynę, tzn. czy mają podłoże biologiczne (medyczne) czy psychiczne.
Dzień dobry,

nie wiem, czy pytanie dotyczy tego, jakie są źródła padaczki, czy tego, że w trakcie napadów traci się świadomość (z utratą lub nie - przytomności)? Myślę, że warto przede wszystkim rozmawiać o chorobie z neurologiem, bo ma ona podłoże biologiczne. Zaś same ataki mogą wyglądać bardzo różnie (np. z towarzyszeniem drgawek lub zupełnie bezdrgawkowo) i pojawiać się w okresach np. większego stresu, zmiany pogody, nadmiaru bodźców itp. Proponuję zgłębić temat choroby poprzez literaturę fachową i rozmowy z lekarzem naurologiem, który z całą pewnością odpowiedzialny jest za monitorowanie przebiegu choroby. Do niego warto także skierować pytanie o genezę choroby w tym danym przypadku, bo może być ona uchwytna, jak np. uraz głowy, komplikacje okołoporodowe, mikrouszkodzenia neurologiczne o różnej etiologii.

Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedzi na dręczące pytania, odnośnie choroby.

Pozdrawiam
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Witam,
To pytanie w pierwszej kolejności proszę skierować do lekarza neurologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Kabała - Michna
Dzieñ dobry, omdlenia tak naprawdę mogà byc formà atakòw padaczkowych. Chorobę tę leczy lekarz neurolog.
Pozdrawiam,
Joanna Niedzielska
Dzień dobry,
Polecam zgłosić się do lekarza neurologa, który zdiagnozował i prowadzi leczenie epilepsji. Takich objawów nie wolno lekceważyć.
Dzień dobry,
omdlenie to krótkotrwała utrata przytomności zazwyczaj poprzedzona wrażeniem zawrotu głowy lub oszołomienia. Może mu towarzyszyć bladość skóry, nagłe odczucie zimna lub wystąpienie zimnego potu na całym ciele...tyle teorii ogólnej. W przypadku chorych na padaczkę sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Zdarzają się napady padaczkowe o różnej częstotliwości i różnorodności. Dlatego sugerowałabym wizytę u lekarza np. neurologa który powinien znać odpowiedz na to pytanie.
Serdecznie pozdrawiam
Magda Synowska
Dzień dobry,
w takich przypadkach najlepiej zgłosić się do lekarza neurologa, który zdiagnozuje, czy są to omdlenia bezpośrednio związane z chorobą, czy też mają one inne podłoże. To będzie podstawa dalszego leczenia i lepszego funkcjonowania. Życzę Ci zdrowia i serdecznie pozdrawiam.
Witam. Trudno mi jest udzielić odpowiedzi na to pytanie. Warto by było skonsultować je z lekarzem neurologiem. Być może potrzebne będzie wykonanie badania obrazującego pracę mózgu. Zachęcam do wizyty u lekarza.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Niestety, nie jest to obszar związany z moją specjalizacją. Aby stwierdzić przyczyny omdleń z pewnością konieczna będzie pogłębiona diagnostyka. By tego dokonać musi się Pani udać do lekarza internisty, który zleci odpowiednie badania oraz ustali kierunek leczenia.

pozdrawiam Panią serdecznie,
Aneta Kaluba