Co powinnam zrobić jeśli czuję ciągłe, wykańczające zmęczenie i trwa to od lat? Nieważne ile bym spa

2 odpowiedzi
Co powinnam zrobić jeśli czuję ciągłe, wykańczające zmęczenie i trwa to od lat? Nieważne ile bym spała czy odpoczywała nadal będę zmęczona i zdekoncentrowana. Są jakieś badania, na które powinnam się udać? Jakie są szanse, że ma to podłoże psychologiczne?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam serdecznie,

Wartym będzie zasięgnięcie opinii endokrynologa, gdyż może mieć to związek z hormonami. Jeśli natomiast wykluczy Pani podłoże fizjologiczne to warto udać się na konsultacje psychologiczną, aby sprawdzić również i tę sferę.
Życzę dużo dużo zdrówka!

Dzień dobry,

Z tego, co Pani pisze, to odczuwa Pani zmęczenie i problem z koncentracją. Jedną możliwością jest udanie się do endokrynologa, który zleci pakiet badań i wykluczy/potwierdzi zaburzenia na tle endokrynnym. Drugą możliwością jest udanie się do psychologa/psychoterapeuty, który przeprowadzi z Panią wywiad diagnostyczny na podstawie, którego postawi hipotezy (dlaczego jest Pani zmęczona i zdekoncentrowana), czy wynika to ze stylu życia, dużej liczby bodźców, a może z diety. W dalszej kolejności możliwe, że zaproponuje terapię, na której razem z Panią będzie się starał znaleźć odpowiedzi na nurtujące Panią pytania.
Pozdrawiam
Kamila Mikulska-Mitraszewska