Co mi może dolegać, jak często nic mi sie nie chce. Bywa i tak, że rano zaczynam sie szykować do wyj

2 odpowiedzi
Co mi może dolegać, jak często nic mi sie nie chce. Bywa i tak, że rano zaczynam sie szykować do wyjścia na zewnątrz, a gdy mam już wyjść to wszystkiego mi sie odechciewa, trace humor, kładę się do łóżka i już raczej w ogóle nie wychodze. Bywają też dni, gdzie wcale nie mam ochoty wstać z łóżka. Na dodatek często przewlekłe zapalenie dróg moczowych, które mam od wielu miesięcy skutecznie psuje mi humor. Jednak jeszcze przed zachorowaniem na drogi moczowe miałem właśnie takie częste zniechęcanie się i tracenie humoru. Mam 24 lata. Na to sie bierze tabletki, czy raczej psychoterapia? Co to może być?
Dzień dobry, na podstawie Pana listu trudno postawić dobrą diagnozę. Proponuję wizytę u psychoterapeuty, który jeśli to będzie konieczne zaleci wizytę u psychiatry. Pozdrawiam Joanna Borowczak

Dzień dobry. Z tego, co Pan pisze, objawy znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie.
W takim przypadku najpierw proszę udać się od lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania, ponieważ może mieć to podłoże chorobowe.
Jeśli badania wykażą, że jest Pan zdrowy, wtedy zapisze się Pan do psychoterapeuty, gdzie razem ustalicie jakie jest nasilenie objawów i czy potrzebna jest psychoterapia/leki, czy połączenie obu metod.
Pozdrawiam i życzę szybkiej diagnozy trudności - wtedy można zacząć działać i poprawić jakość życia :)