Co mam z tym zrobić ? Mam kolegę (lat 13 tyle samo co ja)który narusza moja prywatność cielesną.

1 odpowiedzi
Co mam z tym zrobić ?
Mam kolegę (lat 13 tyle samo co ja)który narusza moja prywatność cielesną.

Znam się z nim od małego i nigdy nie darzyliśmy się jaką ogromna sympatia. Widze się z nim co roku na sylwestra.
Ostatnio zaczęłam dojrzewać; stawać się kobietą i właśnie nie dawno się z nim spotkałam na wakacjach. Nagle zaczął się na mnie dziwnie patrzeć i mowic komplementy. To dla mnie nie było złe. Złe było to, że kiedy wstawałam z kanapy- szlam na górę po schodach a on za mną klepał mnie po pupie.
Kiedy graliśmy w grę planszowa kładł się na moich kolanach. Dodatkowo cały czas mnie przytula. Kiedy chciałam się przebrać w inne ciuchy bo szliśmy na pole, a było zimno on poszedł za mną do garderoby. Powiedziałam mu, żeby poszedł bo chce się przebrać. A on zrobił taką minę jakby to dla niego był problem i jakby chciał popatrzyć jak się rozbieram czy coś takiego. Ja za każdym razem mówię mu żeby przestał i daje mu to do zrozumienia, ale to nic nie pomaga. Boje się komukolwiek powiedzieć o tym. A w grudniu się z nim znowu zobacze na sylwestra bo rodzice co roku lubią się z jego rodzina spotykać i ja nie będę miała wyboru jak zawsze. Nie chce go widzieć, boje się...
Tak, jak napisałaś jest to naruszanie prywatności cielesnej i absolutnie nikt nie ma prawa robić takich rzeczy. Powinnaś jasno i zdecydowanie wyznaczać swoje granice i sama decydować o tym, na ile blisko chcesz być z kimś w kontakcie. Nikt inny nie ma prawa decydować za Ciebie. Absolutnie nie powinnaś się wstydzić powiedzieć o tym rodzicom, ponieważ to nie Ty przekraczasz granicę, tylko Twój kolega. Nie powinnaś w tej sytuacji odczuwać wstydu, bo to On robi coś złego. Porozmawiaj o tym, szczerze, z rodzicami. Powiedz jak zachowuje się ten kolega, co robił, co mówił i przede wszystkim opowiedz rodzicom jak się z tym czułaś i czujesz, jakie emocje to w Tobie wywołuje i czego się obawiasz. Są to trudne emocje, więc absolutnie nie powinnaś być z nimi sama.
Jeśli po rozmowie z rodzicami będziesz nadal zmagać się z lękiem, wątpliwościami poproś rodziców, by umówili Cię do psychologa. W takich sytuacjach warto sięgnąć po pomoc, kogoś kto zajmuje się tym na co dzień.