Ciągle powiększające się wezły chłonne

2 odpowiedzi
Witam, Jestem mężczyzną od grudnia mam ciągłe problemy z węzłami chłonnymi które pojawiają się i zanikają głównie pod lewą pachą, teraz dodatkowo pojawił się węzeł chłonny pod żuchwą i pachą na raz. były robione wcześniej badania USG pachy i klatki piersiowej, prześwietlenie klatki piersiowej oraz badania krwi i wszystko jest w normie lecz węzły chłonne cały czas się pojawiają i zanikają i tylko pod lewą pachą (plus teraz dodatkowo między uchem a żuchwą). W tym samym okresie zacząłem stale zażywać lek na nadciśnienie Xartan czy może on powodować tego typu dolegliwości? dodatkowo stosuję od 4 lat nie przerwanie otrivin.
Nie sądzę aby zażywane leki miały wpływ na rozmiary węzłów chłonnych. Natomiast na pytanie czy węłly mają charakter patologiczny może odpowiedzieć jedynie lekarz mający doświadczenie w badaniu węzłów czyli chirurg onkologiczny, hematolog lub onkolog

Szanowny Panie,
Nie opisywano tego rodzaju działań niepożądanych (powiększenia węzłów chłonnych) po zastosowaniu leku, który Pan zażywa.
Tego rodzaju, utrzymujące się, powiększone węzły chłonne na pewno wymagają poszerzenia diagnostyki.

z wyrazami szacunku

TK