Ciągle chce mi się spać,zmuszam się żeby zrobic cokolwiek. Nie chcę wychodzic z domu,i nie wychodzę

4 odpowiedzi
Ciągle chce mi się spać,zmuszam się żeby zrobic cokolwiek. Nie chcę wychodzic z domu,i nie wychodzę jeśli nie muszę.wyjscie na zakupy to dla mnie trudnosc. Chcę być ciągle sama,wszystko mnie drażni. Jest mi smutno i nagle zaczynam płakać. Czy to depresja? Dokąd mam się udać po pomoc?
Dzień dobry,
proszę pamiętać, że nie musi tak być. Uwzględniając objawy, które Pani opisała sugeruję wizytę u specjalisty. Doświadczony psycholog pomoże określić optymalną formę pomocy. W razie potrzeby zaproponuje dodatkową konsultację lekarską. Proszę się nie poddawać. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski – psycholog, seksuolog, diagnostyk.

Dzień dobry, opisane przez panią objawy mogą mieć wiele powodów. Warto skontaktować się zarówno z lekarzem internistą, w celu zbadania np. tarczycy, jak i psychologiem. Zapraszam do kontaktu.
Szanowna Pani,
na początek zalecam zrobienie badań : pakiet morfologii oraz hormony tarczycy w tym: tsh ft3,ft4.
Może Pani również udać się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty przyjmującego w Pani okolicy, celem omówienia i przyjrzenia się Pani stanowi emocjonalnemu.
Życzę powodzenia, A.Schulz
Pierwszy krok to diagnoza. Drugi to terapia. W przypadku opisanych symptomów prawdopodobna diagnoza to depresja sezonowa (ale należy to dokładnie zbadać, tylko wizyta "na żywo" u specjalisty pozwoli zgłębić temat). W kwestii terapii proponuję naświetlanie jasnym światłem czyli Fototerapię. To metoda skuteczna i całkowicie bezpieczna. Reguluje poziom melatoniny (odpowiada za senność i zmęczenie) i serotoniny (odpowiada za dobry nastrój). W naszym gabinecie stosujemy lampy o maksymalnej wydajności więc sesje trwają tylko 30 minut. Po kilku spotkaniach jest już poprawa a pełna kuracja trwa około 2 tygodni.