Choruję na chorobliwą zazdrość o swoją partnerkę. Byliśmy razem 6 lat. Po 4 latach związku wydarzyła

2 odpowiedzi
Choruję na chorobliwą zazdrość o swoją partnerkę. Byliśmy razem 6 lat. Po 4 latach związku wydarzyła się dla mnie niemiła sytuacja. Przeglądając wiadomości sms zobaczyłam, że spotkała się ze swoim byłym chłopakiem, pisała do niego jednoznaczne sms. Dowiedziałam się również , że zażywa narkotyki. Oczywiście zrobiłam jej awanturę. Ona zarzekała się, że z nim nic nie robiła, że tylko tak się spotkała i ją podwiózł. Powiedzmy, że wybaczyłam. Ale od tamtej pory z coraz większym nasileniem zakazywałam jej wszystkiego, wszystko kontrolowałam. Nie podobało mi się , że wychodzi ze znajomymi z pracy, że wraca o nie ustalonych godzinach. Doszło do tego, że dźwięk jej sms wprawiał mnie w furię , bo już myślałam, że z kimś pisze i mnie zdradza. Kontrolowałam to czy jest w domu, dzwoniłam kiedy nie odzywała się dłuższy czas. Mieszkałyśmy razem 4 lata. Ostatnio okazało się, że ona długo mnie okłamywała ,bo znów zaczęła brać narkotyki. Przyznała się do tego. Obiecała , że to rzuci. Ale ja i tak non stop coraz gorzej przechodziłam każde jej wyjścia. Podejrzewałam już nie tylko o zdrady ,ale też o to ,że bierze po kryjomu. W końcu ona odeszła. Powiedziała, ze już dłużej nie może tego znosić i żyć w takim związku. Ze boi się wszystkiego co mówi, robi żebym ja zaraz nie miała jakiś pretensji. Dostałam cios ogromny. Kocham ją nad życie. Znam swoją winę, wiem co robiłam źle. Wiele razy wiedziałam już chwilę po zakończonej kłótni, ale nie mogłam wcześniej tego opanować. Chce się teraz zmienić. Ona dała mi nadzieję, że jeśli się zmienię ,to wróci do mnie. Co mam robić? Dodam tylko , że byłam już na 3 spotkaniach z psychologiem, kolejne przede mną. Chcę teraz iść z moją byłą dziewczyną aby ona przedstawiła psychologowi jak to wyglądało z jej punktu widzenia. Co mogę jeszcze zrobić? Czy są jakieś inne sposoby na wyleczenie się z tej chorobliwej zazdrości oprócz wizyt u psychologa?
Kroki, które Pani podjęła wydają mi się doskonałym fundamentem do zmiany w Pani życiu. Przepracowanie mechanizmów, z których wynikała Pani zazdrość w tym związku, a w zasadzie ogromny lęk przed opuszczeniem, może przyczynić się do zbudowania kolejnej, już innej jakościowo relacji - z poprzednią, bądź nową partnerką. To, co wydaje mi się ważne w "wyleczeniu tej chorobliwej zazdrości" to oddanie pewnej części odpowiedzialności za to, co działo się między Paniami, partnerce - Pani lęki, to jedno, a zachowanie i świat wewnętrznych przeżyć partnerki, to drugie. To, co może Pani sprzyjać, to świadomość, że nie można wszystkiego skontrolować i nie wszystko od nas zależy - w tym także gotowość partnerki do terapii pary i jej motywacja do zmiany swoich mechanizmów i schematów wchodzenia w relacje.

Oczywiście obie panie powinny mieć indywidualną terapię -spotkania , nawet u tej samej osoby aby ktoś 3 mógł zrozumieć co dzieje się w zyciu tej relacji. Wówczas zmiana jest mozliwa.
Proszę mieć duzo dobrej woli i nadzieji, gdyż skłonność do uzależnień wiadczy o motywie ucieczki a przed czym, jakie są lęki, obawy itd o tym najlepiej porozmawiać z zaufaną osobą zaakceptowaną przez 1 z pań lub panie obie-praca nad sobą i związkiem:)
atruszkowska1000/at/agmail.com