choroba Kienbocka

4 odpowiedzi
Witam. Mój syn lat 21 ma chorobę Kienbocka trzecie stadium, specjalista u którego byliśmy na konsultacji zalecił natychmiastową operację, że już nie przywróci całkowitej sprawności nadgarstka, ale zmniejszy ból i choroba nie będzie postępować, co może spowodować sztywność nadgarstka. Taka operacja kosztuje około10000zł. Chciałabym się dowiedzieć czy taka operacja jest możliwa na NFZ, jaki czas jest oczekiwania i czy w przypadku mojego syna czas oczekiwania jest istotny. Pozdrawiam Jagoda z podlaskiego.
Tak. Zabieg plastyki nadgarstka jest możliwy w ramach NFZ. Proszę pytać w klinice ortopedii w Białymstoku lub Lublinie

Witam,
proponuję Pani poszukanie w wyszukiwarce google oddziałów Chirurgii Ręki i telefon do sekretariatów tych Klinik lub do lekarzy. Pracuję w Klinice Ortopedii w Gdańsku -terminy zabiegów są ustalane w poniedziałki od g8:00 w Punkcie Przyjęć Planowych. W Polsce północnej jest Klinika Chirurgii Ręki w Szczecinie oraz Oddział Chirurgii Ręki w Elblągu.
Powodzenia.
Jednoznacznie wskazania do leczenia operacyjnego można określić oceniając badania obrazowe RTG lub MRI oraz przede wszystkim nadgarstek pacjenta. Jeżeli chodzi o NFZ to zabieg jest możliwy lecz nie spodziewał bym się krótkiego terminu.
Witam!
Jeśli doświadczony lekarza zlecił taką operację to pewnie jest ona konieczna- niestety bez badań obrazowych i badania pacjenta ciężko mi wypowiadać się na temat celowości proponowanych działań. Jeśli chodzi o samą operacje, to na pewno jeśli Pani dobrze poszuka to znajdzie Pani ośrodek zajmujący się leczeniem tego typu schorzeń "na NFZ", biorąc pod uwagę miejsce Pani zamieszkania proponowałbym spróbować w sazpitalu im Grucy w Otwocku, Bądź szpitalu klinicznym w Białymstoku.
pozdrawiam i powodzenia