Chora miłość?

1 odpowiedzi
Dobry wieczór
mam problem ze swoim prawie 20 - to letnim synem.
Syn spotyka się z dziewczyną od 2 lat, dwa dni temu oznajmiła mu że chce odpocząć od niego.
Powód: że jest zbyt nachalny , gdzie wcześniej jej nie przeszkadzało,że często dzwoni i SMS-uje. byli bardzo zżyci. Syn nie potrafi sobie z tym poradzić, płacze, nie śpi po nocach, nie je, dzwoni do mnie, ze nie da rady, że jego życie nie ma sensu bez niej,nie jest w stanie się uczyć,gdzie teraz ma zaliczenia. Brakuje mu że nie może zadzwonić,pisać (taki mu postawiła warunek,ona zadzwoni sama) Dzwoni i pisze do mnie nie przeszkadza mi to,ale ja naprawdę nie wiem jak mu pomóc. Mówi,ze coś sobie zrobi. Pisząc to płaczę, bo myślę co będzie jak zakończy z nim związek. Syn studiuje w Rzeszowie, chce Go umówić na wizytę u psychologa, ale nie chce o tym słyszeć. właśnie dostałam z pięć wiadomości czy może do niej zadzwonić. ja już nie wiem co mam robić. Dodam, ze mieszkam 120 km od Rzeszowa.
Błagam o poradę, bo ja już nie wiem jak mam Mu pomóc
Witam
opisana przez Panią sytuacja to czysty przypadek zawodu miłosnego. Należy pamiętać że zawód miłosny bywa w swoim przebiegu tak gwałtowny na poziomie emocjonalnym (zwłaszcza u młodych osób w okresie późnej adolescencji i wczesnej dorosłości) że może stać się on motywem próby samobójczej. Jeśli syn otwarcie deklaruje taki zamiar potraktowałbym to bardzo poważnie.

Z reguły czas najbardziej dramatyczny i burzliwy to pierwszy miesiąc od rozstania w tym czasie, jeśli objawy syna będę się utrzymywać, zalecałbym spotkanie z synem i udzielenie mu bezpośredniego wsparcia w postaci swojej obecności.
Zapraszam również na wizytę do mojego gabinetu bądź skorzystanie z możliwości wizyty domowej na której to postarałbym się ocenić nasilenie objawów oraz nawiązać terapeutyczną relację z synem.

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.