Chodzę po różnych dietetykach i każdy mówi coś innego, od czego się tyje? słodyczy? jedzenia?

2 odpowiedzi
Chodzę po różnych dietetykach i każdy mówi coś innego, od czego się tyje? słodyczy? jedzenia?
Tak naprawdę jest to temat rzeka można pisać o nim godzinami. Nie tyjemy od danych produktów a od dodatniego bilansu energetycznego. Tyjemy ponieważ jemy więcej niż potrzebujemy. Co to oznacza? Jeśli Twoje zapotrzebowanie kaloryczne jest na poziomie 2000 kcal a w ciągu dnia dostarczasz 2500 kcal to jesteś na dodatnim bilansie co powoduje odkładanie się zapasu energetycznego (tkanki tłuszczowej) Jeśli zjesz w ciągu dnia tyle mięsa, że dostarczysz 2500 kcal albo owoców o tej samej wartości również będzie to taki sam efekt.
W celu redukcji należy zwykle przyjmować ok 200 kcal mniej niż wynosi twoje zapotrzebowanie. (jeśli trzeba obliczyć zapraszam do bezpłatnej konsultacji)
Jeśli posiłki są odpowiednie zbilansowane to nie tyjemy od żadnych produktów pod warunkiem spełnienia powyższego. Słodycze nie są wskazane, nie potrzebujemy ich do życia, to sztucznie wyprodukowane cukry jemy je, ponieważ dla organizmu są prostym szybkim zastrzykiem energii, jedliśmy dany słodycz dlatego mózg kojarzy to i własnie mamy ochotę na to a nie nic innego.
Zdecydowanym problemem są nawyki żywieniowe, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, Polak musi mieć dużo, treściwie i nie wypada wręcz aby lodówka była pusta, nie wypada, żeby była sałata marchewka....
Wywodzimy się z kultury, gdzie w myśl staropolskiej kuchni ma być dużo i treściwie dlatego też zawsze jak jadę do babci muszę mówić, że źle się czuje :)
Problem też leży w naszej głowie zakodowany jeszcze u naszych przodków, gdzie ciężko było z pożywieniem, dlatego jak nadarzyła się okazja to trzeba było się najeść i odłożyć w boczki. Pamiętamy tez z historii w czasach szlachty im grubszy szlachcic tym mówiło się, że bardziej majętny. Dobra wiadomość jest taka, że nadchodzą czasy świadomości społecznej, wiemy więcej, odżywiamy się lepiej i aby to szło w tym kierunku
Pozdrawiam serdecznie.

Zachęcam do zaufania jednej wybranej osobie i rozpoczęcia zmiany swojego sposobu odżywiania z jej wsparciem. Po kilku straconych kilogramach odpowiedź sama się pojawi.