Chciałbym zapytać czy moja waga jak i odżywianie się są prawidłowe? Co powinnam zmienić? Mam 16 lat

6 odpowiedzi
Chciałbym zapytać czy moja waga jak i odżywianie się są prawidłowe? Co powinnam zmienić? Mam 16 lat ważę 47 kg i mam 158 cm wzrostu. Jestem dziewczyną. Na śniadaniem jem praktycznie zawsze płatki z mlekiem. Zazwyczaj o godzinie 6 bo muszę potem iść na autobus. Potem na drugie śniadanie jem w szkole kanapki z różnymi rzeczami przeważnie z dżemem albo serem i szynką. Na obiad jem to co jest czyli np. pierogi,mięso itp zwykle jem cały talerz wydaje mi się że jest średniej wielkości. Na kolacje jem warzywa i 2 kanapki. Pije 4 szklanki dziennie głównie herbaty i soku że sklepu.
Witam,
ten system odżywiania pozostawia niestety wiele do życzenia. W Pani przypadku,gdy organizm ciągle się rozwija, należy zdecydowanie większą uwagę skupić na wartościach odżywczych posiłków, które Pani je. Ciągłe jedzenie kanapek nie jest dobrym rozwiązaniem dla nikogo. Szczególnie nie jest dobrym dla organizmu, który jest w okresie dojrzewania i potrzebuje wielu składowych. Proponuję pochylić się nad tym,co Pani je, wprowadzić więcej warzyw, owoców, produktów bogatych w omega-3, białko oraz węglowodany złożone. Nie jest wskazanie również spożywanie zbyt małej ilości kalorii.

witam. Jadłospis wymaga korekty. Płatki z mlekiem i pierogi to nie jest dobrze zbilansowany jadłospis.
Pomocna tu będzie wizyta u dietetyka.
Masa ciała znajduje się w dolnej granicy normy wg BMI. Jadłospis pozostawia jednak wiele do życzenia, najlepiej skonsultować się dietetykiem, który po dokładnym wywiadzie wskaże i skoryguje błędy. Warto też zwrócić uwagę na prawidłową podaż wody, pisze Pani tylko o herbacie i skokach. Pozdrawiam
Witaj. Twoja masa ciała jest prawidłowa ale jadłospis powinien zostać skorygowany. Warto szczególną uwagę zwrócić na większą ilość warzyw i owoców, wody ( a nie tylko herbaty i soków) oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych ( dobrej jakości pełnoziarnisty chleb, kasze takie jak gryczana, makaron pełnoziarnisty, brązowy ryż) . Nie należy zapominać także o strączkach oraz jajkach, nabiale, rybach oraz dobrej jakości mięsie.
Witam, codzienne żywienie powinno być bardziej urozmaicone. Bogate w warzywa i owoce. Warzywo do każdego posiłku a owoc np. do drugiego śniadania i podwieczorku. Bardzo ważne jest żeby jednak w diecie występował również nabiał w postaci serów czy jogurtów naturalnych nie tylko mleko, jaja i ryby. Woda jest niezbędna w codziennym jadłospisie a soki tylko sporadycznie. Warto, tak jak wspomnieli o tym moi przedmówcy, aby pieczywo było pełnowartościowe i nie zapominaj o kaszach - gryczana/ jaglana/ jęczmienna - wybór jest szeroki. Doradzam żeby rozbudować swój jadłospis :) Pozdrawiam i powodzenia :)
Olga Kapinos
Zgadzam sie z moimi przedmówcami, jadłospis wymaga korekty. Waga, póki co, jest ok. Mieści się Pani w dolnej granicy BMI. Trzeba pamiętać jednak, że wartościowa dieta w okresie dojrzewania i wzrostu jest podstawą nie tylko odpowiedniej sylwetki, ale również warunkuje Twoje zdrowie teraz i w przyszłości. Warto, aby oprócz warzyw, owoców znalazły się też produkty nabiałowe, mięso i ryby, węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo, kasze, pełnoziarniste makarony, ciemny ryż). Warto pamiętać o nawadnianiu min 2l dziennie wody, oraz starać się nie kupować żywności mocno przetworzonej. Bardzo pomocne jest skorzystanie z usług dobrego gabinetu dietetycznego, w którym uzyskasz cenne dla Ciebie rady, zostanie dla Ciebie ułożony indywidualny jadłospis dostosowany idealnie pod
Twoje potrzeby oraz będziesz mogła sprawdzić zawartość tłuszczu, białka czy wody oraz innych parametrów swojego ciała. Oczywiście nie zapominaj o codziennej dawce ruchu! Powodzenia!!!