Chciałbym się dowiedzieć czy kawa mogła wpłynąć na moje samopoczucie i stan psychiczny? Zacznę od te

6 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć czy kawa mogła wpłynąć na moje samopoczucie i stan psychiczny? Zacznę od tego że nie byłem do końca wyspany. W pracy wypiłem jedną mocna kawę okolo godziny 12:00 z znanej sieci fast food z której moge wyczytać ze dawka to około 180 mg. Po powrocie do domu około godziny 16:00 wypilem kolejna kawę z około 4 łyżek (rozpuszczalna). W ciagu krótkiego czasu od wypicia narastał nie pokój. Próbowałem sie uczyć ale efekty jakie miałem nie pozwalały mi na skupienie się na najprostszych rzeczach. Pozniej wpadłem w stan silnych leków i przerażenia. Mialem problemy z oddechem a ręce i nogi zamieniły sie w lód. Efekty po jakimś czasie ustąpiły jednie co zostało to lodowate nogi i mocniej bijace serce. Dodam że bardzo słabo dzis wyglądał mój posiłek. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Kawa może pobudzać niektóre osoby, ale myślę, że nie do takiego stopnia, jak Pan to opisuje. Przy takich objawach sugeruję wizytę u lekarza.

Mogło to być jednorazowe przedawkowanie kofeiny, jednakże takie stany wymagają dalszej diagnostyki i warto udać się do lekarza. Można także wykonać genetyczne badania tolerancji kofeiny. Warto obserwować, cyz stan się powtórzy.
Tutaj znaczenie mógł mieć zły posiłek, mogło miec znaczenie odwodnienie, mogło mieć znaczenie późne dostarczenie kofeiny.
Dzień dobry,
tak wypicie popołudniowej kawy z 4 łyżek mogło dać opisany przez Pana efekt. By mieć energię do pracy i nauki polecam spożywanie regularnych posiłków, picie wody, która bezpiecznie pobudza, regulując ciśnienie krwi, oraz włączenie do diety zdrowych tłuszczy (tłuste ryby, orzechy, nasiona, oliwa z oliwek, awokado). Ponadto umiarkowaną aktywność fizyczną i odpowiednią ilość snu.
Również sugeruję wizytę u lekarza. Pozdrawiam serdecznie.
Szanowny Panie,
picie kawy to pożyczanie energii z dnia następnego. Objawy, które Pan opisuje wskazują na ewidentne przedawkowanie kofeiny przy braku odpowiedniego odpoczynku, nawodnienia i zaburzonej gospodarce mikroelementami i witaminami. Jestem przekonany, że medycyna mitochondrialna bez problemu rozwiąże Pana dolegliwości. Proponuję również zbadać pracę nadnerczy oraz tarczycę. Jedna wizyta wystarczy, aby Panu pomóc.
Kofeina jest substancją psychoaktywną, stąd może powodować takie objawy. Niektórzy ludzie źle reagują na jej spożycie.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie tylko kawa mogła wpłynąć na Pana samopoczucie, ale również spadek stężenia glukozy, zaburzenia elektrolitowe,..czy to był skutek spowodowany takim ,,eksperymentem,, czy cierpi Pan na poważniejsze schorzenia, należy zrobić podstawowe badania i wprowadzić zdrowe zasady pracy, odpoczynku, pozdrawiam EStrzeszewska