Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat leku Mysimba. Czy jest tu jakiś lekarz, który leczył

4 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat leku Mysimba. Czy jest tu jakiś lekarz, który leczył nim kogoś? Większość lekarzy u mnie go nie zna. Chciałabym udać się na wizytę prywatna i dowiedzieć się więcej o tym leku oraz o tym czy mogłabym go brać. (najlepiej w Warszawie)
Leczenie jest proste. Stosowałem lek u pacjentów, ale nie jestem z Warszawy.

Nie znam tego leku.
Witam.Mysimba to dwuskładnikowy lek działający na zasadzie zmniejszenia nadmiernego apetytu poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Nie może być stosowany i osób z chwiejnym nadciśnieniem tętniczym.padaczka,drgawkami ,depresją lub choroba dwubiegunową,ponieważ może pogarszać ich przebieg. Nie pwinno się go łaczyć z niektórymi lekami,a inne często trzeba ograniczyć. Może mieć sporo objawów ubocznych, z róznych narządów.Nie można go stosować przy wysokich próbach wątrobowych i nerkowych.Jesli chodzi o skuteczność,to moi pacjenci byli zadowoleni.Pozdrawiam
Mysimba jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne — chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupropionu — dopuszczony jest do stosowania u pacjentów z początkowym wskaźnikiem masy ciała wynoszącym > 30 kg/m2.
Stosowany u dorosłych z otyłością lub nadwagą, w połączeniu z dietą o obniżonej kaloryczności i wysiłkiem fizycznym, w celu zmniejszenia masy ciała. Lek ten wpływa na obszary mózgu uczestniczące w sprawowaniu kontroli nad ilością spożywanego pokarmu i ilością wydatkowanej energii.
Może też on być stosowany u pacjentów ze wskaźnikiem masy ciała między 27 a 30 kg/m2, jednak pod warunkiem, że występują u nich dodatkowe schorzenia związane z nadmierną masą ciała, takie jak leczone nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2 lub podwyższone stężenie lipidów (związków tłuszczowych) we krwi.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do zastosowani leku jest umiarkowane/ciężkie upośledzenie czynności wątroby, nerek, wiek > 75 lat (u chorych > 65 r.ż. zaleca się ostrożną kwalifikację do tego leczenia).

Leczenie Mysimba najlepiej włączyć np. u Diabetologa, Kardiologa