Chcialam zapytac ktory test na nietolerancje pokarmowe jest najbardziej wiarygodny?

4 odpowiedzi
Chcialam zapytac ktory test na nietolerancje pokarmowe jest najbardziej wiarygodny?
Dzień dobry,

przed wykonanien testów na alergię IgG zalezną najlepiej wykonać tzw. całkowite IgG (total IgG), tak by sprawdzic czy ilość przeciwciał jest wystarczajaco wysoka by wykonac kolejne badania. Polecam konsultację z lekarzem lub dietetykiem. Łatwiej będzie Pani ze specjalistą wybrać kierunek diagnostyki. Badania nie są refundowane więc warto wiedzieć wiecej.
pozdrawiam

Witam. Polecam Alab laboratorium gdzie najpierw należałoby zrobić test przesiewowy czyli w klasie IgG i IgG4 żeby wybrać w jakim kierunku rozszerzyć analizę (w której klasie przeciwciał).
Pozdrawiam i powodzenia :)
Przede wszystkim zalecam kontakt z dietetykiem, który dokładnie objaśni czym są testy na nietolerancje i poprowadzi przez zmiany żywieniowe. Ja polecam Alab.
Alergia pokarmowa i nietolerancja pokarmowa to dwa różne rodzaje reakcji organizmu na spożywane jedzenie.

Alergia pokarmowa - Alergia pokarmowa jest reakcją układu odpornościowego na białka obecne w jedzeniu. Organizm traktuje te białka jako substancje obce i reaguje wytwarzaniem przeciwciał, zwłaszcza immunoglobuliny E (IgE). W tym przypadku polecam sprawdzić w badaniu z krwi IgE na konkretne alergeny.

Nietolerancja pokarmowa dotyczy problemów z trawieniem lub przyswajaniem określonych składników pokarmowych. Może wynikać z niedoboru enzymów trawiennych lub zaburzeń w jelitach. W tym przypadku zachęcam do badań oddechowych wodorowych w kierunku nietolerancji słodzików, laktozy oraz fruktozy.