Chciałabym zostać logopedą, ale nie wiem czy nie mam jakiejś wady wymowy. Co mam zrobić, aby się o t

7 odpowiedzi
Chciałabym zostać logopedą, ale nie wiem czy nie mam jakiejś wady wymowy. Co mam zrobić, aby się o tym przekonać? Muszę umówić się na wizytę do jakiegoś specjalnego logopedy? Jakiś logopeda dla dorosłych?
Są logopedzi, którzy specjalizują się w pracy z dorosłymi lub zajmują się logopedią artystyczną. Jezeli jednak chodzi o spradzenie poprawności wymowy diagnozę powinien postawić w zasadzie każdy logopeda. Co do wyboru zawodu - osobiście gorąco polecam. Zawód bardzo wymagający, ale daje ogromną satysfakcję????

Logopeda bada artykulacje osob w kazdym wieku.Powodzenia:)
Dzień dobry!
W każdym gabinecie logopedycznym otrzyma Pani na podstawie prostego badania wymowy zaświadczenie o braku przeciwskazań do podjęcia studiów logopedycznych. Pozdrawiam !
Zachęcam do wizyty u logopedy. Sprawdzi jakość Pani wymowy i przekaże zaświadczenie.
Do podjęcia w/w studiów wymagany jest dokument stwierdzający brak przeciwwskazań .
Szanowna Pani, badanie specjalistyczne - logopedyczne dla przyszłego kandydata na studia logopedyczne wymaga nie tylko weryfikacji wyrazistości artykulacji. Istotna jest także obserwacja cech prozodycznych wypowiedzi oraz emisja głosu. Każdorazowo w takiej sytuacji warto aby logopeda - diagnosta dokonał oceny całościowej aparatu mowy (z uwzględnieniem 3 układów: oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego). Łączę wyrazy szacunku, Maria Foryś
Dzień dobry, każdy logopeda który ma doświadczenie powinien przeprowadzić pełne badanie artykulacji też predyspozycji do zawodu w tym budowy i sprawności aparatu orofacjalnego. Praca w tym zawodzie często wielogodzinna emisja głosu to wyczerpujące zadanie motoryczne.Powodzenia.