Chciałabym zapytać odnośnie olejku konopnego - wielu ludzi pisze ,że pomaga w zasypianiu i jest leps

2 odpowiedzi
Chciałabym zapytać odnośnie olejku konopnego - wielu ludzi pisze ,że pomaga w zasypianiu i jest lepszy niż tabletki - Bliska mi osoba juz od ponad 2 lat bierze tabletki senzop i chce je zamienić właśnie na taki olejek. Dodam tylko ,że jej życie jest ostatnio bardzo stresujące ,ma zmienne nastroje ,często płacze i chociaż korzystała juz z pomocy psychologa czy psychiatry to przepisal wlasnie tylko tabletki nasenne Senzop.Mysle ,ze moze miec stany depresyjne ale przez to ,ze tamte osoby jej nie pomogły jest bierna w szukaniu kogos innego a w zamian za to szuka kolejnych specyfików, które uważam, że mogą pomóc ale nie same a z odpowiednim psychologiem czy psychoterapeutą. Wiem przeciez ,ze jej nie zmuszę aby poszła do specjalisty ale tez zalezy mi by odzyskała radosc życia .
Chciałabym prosić o informację o tym olejku i czy jest tak jak myślę, że najbardziej skuteczną metodą jest spotkanie ze specjalistą a nie sam olejek.
Niestety na rynku jest wiele suplementów diety i innych środków, które reklamują się jako preparaty "na depresję".
Należy pamiętać, że depresję skutecznie leczy się lekami przepisanymi przez psychiatrę po dokładnej diagnozie oraz terapią (łącznie).
Pomocne może być poszukanie dla tej osoby dobrego, lokalnego specjalisty. Zostawienie wizytówki lub numeru do specjalisty może zachęcić do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, że przyznanie się do doświadczania problemów natury psychicznej bywa niezwykle trudne. Warto być cierpliwym i dać bliskiej osobie czas na oswojenie się z sytuacją. Lęk i opór są naturalne w takim momencie.

Olejek konopny ma oczywiście wiele zastosowań, między innymi przeciwbólowy, przeciwlękowy, ułatwia zasypianie itp. należy jednak pamiętać o istocie wytwarzania a tym samym o sposobie pozyskania. Naturalne pozyskanie zamiast syntetycznego jest bardzo ważne na działanie samego olejku. Istotna jest również odmiana samej konopi włóknistej. Niektóre olejki w swoim składzie posiadają tylko CBD, które nie jest w opinii klientów tak skuteczne jak olejki full spectrum. Właściwe olejki posiadają CBD oraz inne kanabinoidy wzajemnie na siebie oddziaływające dające pożądane efekty.
Natomiast opisana przez Panią sytuacja jest niepokojąca, aby zmniejszyć ryzyko zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychiatry oraz psychoterapeuty. Pozdrawiam