Chcialabym wlaczyc do swojej diety spiruline. Czytalam jednak o jej wlasciwosciach oduchdzajacych. P

6 odpowiedzi
Chcialabym wlaczyc do swojej diety spiruline. Czytalam jednak o jej wlasciwosciach oduchdzajacych. Przy wzroscie 170 cm waze tylko 54 kg i bardzo nie chcialabym juz schudnac. Czy moge ja stosowac bez ryzyka utraty wagi?
Witam, spirulina wykazuje właściwości przyspieszające metabolizm. Może Pani włączyć ją do diety jednak w ograniczonych ilościach. Jeżeli niechce Pani chudnąć warto zadbać o gęstość odżywczą zjadanych posiłków. Tzn. w małej objętości przyjmować więcej kalorii. Polecam różnego rodzaju orzechy, awokado, masło orzechowe 100%.

Spirulina jest dobrym pomysłem ale wyłącznie dobrej jakości. Jeśli ma Pani dobre źródło to można spróbować zachowując jednocześnie dobrze zbilansowaną dietę. Proszę zwrócić uwagę na prawidłową ilość szczególnie białka w swojej diecie.
Pozdrawiam
Dzień dobry
W myśl medycyny chińskiej spirulina jest bardzo wychładzającą.
Jeżeli łatwo Pani marznie, ma zimne ręce i stopy to nie polecam spiruliny, bo objawy się pogłębia
Pozdrawiam
Dzień dobry. Spirulina sama w sobie nie będzie działać odchudzająco, ponieważ najważniejszy w tej kwestii jest bilans energetyczny. Jeżeli przy stosowaniu spiruliny zacznie Pani mniej jeść - zacznie Pani chudnąć, jednak sama spirulina tego nie sprawi. Żaden suplement nie sprawi, że schudnie się bez zmiany kaloryczności diety. Spirulina jest bogata w witaminy, składniki mineralne i prozdrowotne karotenoidy. Wykazuje udowodnione działanie przeciwzapalne, zmniejszające obrzęki, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające. Jednak warto kupować spirulinę dobrej firmy, ponieważ często jest ona zanieczyszczona metalami ciężkimi.
Witam, spirulina jest cennym suplementem jednak każdy organizm jest inny i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzię Pani reagować. Spirulina wspomaga efekt odchudzania, ale to powinno być połączone z dietą. Jęsli będzie Pani spożywać odpowiednio zbilansowane posiłki o odpowiedniej kaloryczności nie powinna Pani schudnąć jednak nalepiej spóbować i zaobserwować czy występuje efekt redukacji wagi ciała bez zmiany żywienia. Jeśli tak najlepiej odstawić spirulinę. Pozdrawiam.
Żaden dozwolony suplement diety, czy produkt spożywczy nie ma właściwości odchudzających - nie ma cudów w świecie dietetyki,
Utrzymanie, wzrost lub spadek masy ciała zależą od tego jak zbilansowana jest dieta.
Jeśli Pani chce to może włączyć do diety spirulinę....tylko po co???
Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, który ułoży zbilansowaną, zdrową dietę bez niepotrzebnych suplementów.
Zapraszam do gabinetu