Chciałabym uzupełnić brak po górej 6 w uzębieniu, jaka metoda będzie najlepsza i jak to wyglada ceno

5 odpowiedzi
Chciałabym uzupełnić brak po górej 6 w uzębieniu, jaka metoda będzie najlepsza i jak to wyglada cenowo? Dwa sąsiadujące zeby są zdrowe.
W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest implant.
Niestety jest to najdroższe rozwiązanie , bo cena implantu znanej, sprawdzonej firmy np.niemieckiej Friadent to cena 2800 PLN , a potem za 3 miesiące część protetyczna 2800 PLN. , ale warto.

Każdy brak zęba trzeba jak najszybciej uzupełnić, bo po jego utracie następują zmiany zanikowe kości. Po utracie górnego trzonowca dochodzi również do obniżenia dna zatoki szczękowej i jeżeli pacjent długo zwleka z uzupełnieniem , to eówczas po czasie gdy chce sobie wszczepić implant , do ceny implantu dochodzi zabieg podniesienia dna zatoki, a to jest dodatkowe 3 tys. zł. do ceny implantu 2000,00 zł. a potem korona na implancie kosztuje drugie tyle. Trochę taniej wychodzi zrobienie mostu, ale to wiąże się z opiłowaniem sąsiednich zdrowych zębów, które nieraz trzeba po opiłowaniu przeleczyć kanałowo - tej metody nie polecam,
Plan leczenia można określić po badaniu Rtg lub Tomografii Komputerowej i wyjaśnieniu stanu kości w miejscu ubytku . Jeżeli okaże się , że jest dość tkanki kostnej, to można wykonać implantacje i funkcjonalne obciążenie koroną po 4- 6 miesiącach . Koszt implantacji i korony 4500 zł ( Implant AB - Izrael ).
Jeżeli okażę się , mało kości i trzeba robić podnoszenie dna zatoki , przy czym do kosztów 4500 zł trzeba dodać jeszcze 3000 zł . Trzeba pamiętać ,że nie zawsze można wykonać jednoetapowo podnoszenie dna zatoki i implantacje. Przy dwóch etapach , to odracza implantacje na 6 miesięcy . W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wykonaniem mostu metalowo-ceramicznego opartego na 5 i 7, gdzie koszty znacznie mniejsze - tylko 3000zł i czas leczenia 2 tygodni , ale trzeba poświęcić dwa sąsiadujące zęby z ubytkiem pod filary mostu .
Dzień dobry. W sytuacji utarty zęba należy uzupełnić jego brak. Implant stomatologiczny pozwala odtworzyć naturalny zgryz, bez potrzeby obciążania sąsiednich zębów. W sytuacji braku możliwości wykonania implantu należy rozważyć wykonanie mostu. Oba rozwiązania pozwolą w sposób komfortowy przywrócić funkcję zgryzu.
Pozdrawiam
Jeszce innym rozwiązaniem w przypadku braku pierwszego trzonowca szczęki jest wykonanie tzw. mostu adhezyjnego, który jest wklejany ( po nieznacznej preparacji powierzchni żujących ) między sąsiednie zęby. Rozwiązanie długoczasowe, bez nieodwracalnego szlifowania zębów jak do mostu.