Chciałabym się dowiedzieć jaki suplement będzie lepszy biorąc pod uwagę mutację genu mthfr, czy kwas

2 odpowiedzi
Chciałabym się dowiedzieć jaki suplement będzie lepszy biorąc pod uwagę mutację genu mthfr, czy kwasy dha-epa z alg gdzie jedna kapsułka zawiera 166,6mg dha, a epa 83,3 czy może mieszanina tłoczonych na zimno olejów (olej lniany, olej z ogórecznika, olej z wiesiołka oraz olej z czarnej porzeczki) gdzie 1 łyżeczka preparatu dostarcza: Omega-3 (kwas α-linolenowy) – 2,2g Omega-6 (kwas linolowy, γ-linolenowy) – 1,1g Omega-9 (kwas oleinowy) – 1,0 g Witamina E (D-alfa-tokoferol) – 1,8 mg.
Pod kątem ilości kwasów omega-3 lepszym wyborem będzie ten drugi preparat. W mutacji mthfr powinno się zażywać min. 1g kwasów EPA i dha dziennie. Pozdrawiam

Organizm nie jest w stanie wytworzyć kwasów EPA i DHA, dlatego ich suplementacja jest niezbędna. Działają one przeciwzapalnie. Natomiast roślinne kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9 również są potrzebne - będą korzystnie działać m.in. na skórę. Dlatego najlepiej połączyć suplementację. Przy mutacji genu MTHFR jest jeszcze jedna ważna kwestia - wybierając suplementację B-complex lub kwasu foliowego trzeba zwrócić uwagę, by były one w formie zmetylowanej. Dodatkowo niezbędna jest dieta przeciwzapalna i wsparcie detoksu wątroby.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.