Chcialabym sie dowiedziec czy mam prawo wgladu/ otrzymanie kserokopii w notatki psychoterapeuty ( pr

2 odpowiedzi
Chcialabym sie dowiedziec czy mam prawo wgladu/ otrzymanie kserokopii w notatki psychoterapeuty ( prywatne wizyty) dotyczace moich przemyslen oraz poruszanych problemow jak rowniez zawierajace mysli psychoterapeuty na temat mojej osoby. Psychoterapeuta nie chce udostepnic mi tych notatek, chociaz dotycza one przeciez mojej osoby. Czy w tym przypadku prawo stoi po mojej stronie? Pozdrawiam
Ma Pani prawo, o ile psychoterapeuta prowadzi takie notatki (nie ma takiego obowiązku). Z drugiej strony, lepiej porozmawiać o tym, co chciałaby tam Pani przeczytać i w jakim celu chce Pani to zrobić - byłoby to dla pani dużo bardziej pomocne pod względem psychoterapeutycznym. Zawsze można poprosić o zaświadczenie, jeśli te notatki mają pomóc w kwestiach prawnych.

Psychoterapia jest pomocna, gdy opiera się na zaufaniu. Nie wiem, czy Pani nie ufa czy raczej ma potrzebę kontroli. Warto o tym porozmawiać na sesji, a jeśli to nie pomoże to może wybierze Pani innego specjalistę. Często terapeuta notuje swoje własne przemyślenia, zatem to jest jego "własność", którą może, jeśli chce omawiać ze swoim superwizorem, by lepiej pomagać pacjentom.