Chcę coś z życiem zrobić lecz nie wiem czy mam nazwa siebie po prostu leniem. Mam 30 lat pokonczyła

2 odpowiedzi
Chcę coś z życiem zrobić lecz nie wiem czy mam nazwa siebie po prostu leniem.
Mam 30 lat pokonczyłam beznadziejne studia , nie umiem a=języków , nie mam doświadczenia.
W głowie wiele ambicji, chciałabym np. mieć swoj salon kosmetyczny lecz nie poszłam w tym kierunku bo byłam osobą nielubiąca kontaktu fizycznego z ludzmi, biurowe stanowisko lecz mam problem z szybkim uczeniem się , mogłabym wiele bo czuję się uzdolniona również manualnie i sportowo , ale nie wiem za co się zabrać. Wciąż mój umysł i ciało jest rozleniwione i nic mi się nie chce. Chyba , że to problem z tarczycą bo również mam jakieś tam zdrowotne problemy. Chcę zyć , dobrze zarabiać , spełniac się ale nie wiem w czym , nawet od 3 miesięcy nie mogę pracy znalezc. A jestem introwertyczką , a wszystkie oferty to praca z ludzmi.
Matka mnie wychowywała ucząc robić wszystko za mnie , czuję to nadal , że jednak próbuję cokolwiek robić i działać to czuję mamusiową opiekę , że nie poradzę sobie, zle to zrobię , więc zrobi to za mnie. Jak mam się z tego uwolnić ? Bo cokolwiek próbuję działać , uczyć się np. na uczelni to nie potrafię się skupić i dojrzale myśleć, że nikt za mnie tego nie zrobi. A zawsze tak było, czy to jak wstawiałam pranie to zawsze co wstawiłam , zostaw ja to zrobie , nie jedz bo ślisko, gdzie ty zaparkujesz itp. niestety jeszcze z nią mieszkam , może to by mi pomogło uwolnić całkiem umysł? Czy to mój poziom inteligencji? Czy to choroba? Czy uwarunkowanie? Czy rozleniwiłam umysł bo go nie trenuje ? Za co mam się zabrać w zyciu bo nie wiem , nie chce więcej , niż chcę
Witam serdecznie, z tego co Pani napisała zrozumiałam, że jest Pani zmęczona swoją sytuacją i chciałby Pani zacząć ,,działać" tylko trudno jest Pani podjąć jakąś pracę, a komunikaty ze strony mamy nie dają poczucia ,,dam radę". Sytuacje zmian w życiu to sytuacje kryzysowe, gdzie dobrze jest mieć przy sobie wsparcie. Może być to wsparcie profesjonalisty - psychoterapeuty, który potowarzyszy Pani w wyborach życiowych i pomoże określić co jest dla Pani ważne. Pomocna również będzie praktyka mindfulness (z nauczycielem mindfulness), która poprawi koncentrację i możliwości poznawcze oraz pomoże wyciszyć umysł.
Powodzenia życzę!
Paulina Musielak-Jamróz

Dzień dobry, może zacznę od tarczycy. Faktycznie warto zbadać hormony i jeśli zajdzie taka potrzeba - włączyć leczenie, ponieważ tarczyca odpowiada za gospodarkę hormonalną w organizmie i wahania w tym obszarze mogą wpłynąć na siły do życia i napęd, jakim Pani dysponuje.
Co do reszty - wychowanie i to, jaki obraz siebie odbieramy w przekazie rodzicielskim odgrywa znaczącą rolę w późniejszym doświadczeniu świata, ale go nie determinuje. Jako dorośli ludzie mamy wpływ na to, jaką narrację wybierzemy i jak zdecydujemy się określić siebie.
Jeśli odczuwa Pani trudność w tym obszarze, warto skorzystać ze wsparcia terapeuty. Podczas terapii można przyjrzeć się wzorcom i algorytmom, w oparciu o które Pani funkcjonuje i dokonać w nich "przemeblowania", zgodnego z Pani wartościami i potrzebami.
Pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkiego, co Pani potrzebne.