byłam molestowana w dzieciństwie i mimo, że minelo ponad 20 lat z nikim nie byłam. każda kobieta w m

2 odpowiedzi
byłam molestowana w dzieciństwie i mimo, że minelo ponad 20 lat z nikim nie byłam. każda kobieta w moim wieku ma rodzinę i dzieci, a ja nie potrafię sobie z tym poradzić. już sama nie wiem co mam z tym robić. stałam się zakłamana i nie przyznaje się do tego, że nigdy tego nie robiłam, a każda znajomość kończyła się na pierwszej randce. Nawet nie całowałam się nigdy z mężczyzną. ja już sama nie wiem co mam robić. mówiłam o tym paru bliskim osobom, ale nie wszystko. z resztą mówienie o tym jedynie dało mi tyle, że stałam się pewniejsza siebie i przestałam się bać, gdy ktoś mnie przytulił i bardziej interesować się seksem. Z resztą odczuwam często ochotę na seks, ale wciąż coś ze mną jest nie tak bo jak się tylko ktoś pojawi to wszystko psuje zanim się coś zacznie...
Często ciężko poradzić sobie z tak trudnym przeżyciem jak molestowanie. Jeżeli nie miała Pani nigdy kontaktu z psychologiem, nigdy nie jest za późno, żeby uzyskać wsparcie i pomoc. Moim zdaniem to zdarzenie z dzieciństwa może mieć wpływ na Pani życie seksualne jak i umiejętność wchodzenia w relacje. W tym przypadku szczególnie zalecałabym rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry,

jest prawdopodobne, że to czego Pani doświadczyła w dzieciństwie jest powodem Pani trudności w relacjach z innymi, ale najczęściej nie jest to takie proste. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie psychoterapii. Z takim trudnym doświadczenie ciężko - jak sądzę - poradzić sobie samemu.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski