Brak ochoty męża na seks.

2 odpowiedzi
Witam,
mamy z mężem okropny problem, mianowicie mąż nie ma wcale ochoty na seks. Wcześniej jakoś to było ale głównie z mojej inicjatywy. Teraz nawet na moją prośby i błagania nie ma ochoty na jakiekolwiek czułości. Zastanawiam się nad rozwodem mimo że kocham męża ...Czy jest Pani w stanie nam pomóc?
Problemy z "ochotą na seks" Pani męża mogą mieć bardzo różnorodną podstawę i bez szczegółowej diagnozy bardzo trudno cokolwiek w tym temacie poradzić.
Brak ochoty na seks może wiązać się u męża z problemami natury somatycznej np zbyt niskim poziomem hormonów.
Być może pani mąż ma kłopoty ze wzwodem i czuje się tym na tyle zawstydzony , że łatwiej jest mu unikać tego typu sytuacji niż się z Panią podzielić tym problemem.
Różnego rodzaju problemy natury psychicznej będą skutkowały brakiem pożądania np depresja lub stany nerwicowe.
Brakiem pożądania również będą sie eksponowały problemy w państwa relacji.
Na pierwsze potrzebna jest konsultacja lekarska, na drugie konsultacja psychologiczna a w kontekście problemów w relacji preferowana jest terapia małżeńska.
Jeżeli Pani mąż nie czuje się gotowy na podjęcie jakiegoś kroku w stronę rozwiązania problemu proponowałabym Pani udac się na konsultację do psychologa lub seksuologa... być możne takie spotkanie pozwoli Pani zrozumieć coś w istniejącej sytuacj co wpłynie na Pani odczuwany problem.

Szanowna Pani.
Przyczyn braku ochoty na seks może być wiele, na przykład wiek, niezdiagnozowane choroby, zmęczenie, problemy w pracy lub w domu, rutyna i brak urozmaicenia. Zachęcam do wizyty u seksuologa lub psychoterapeuty, gdzie będzie okazja zebrania większej liczby informacji i udzielenia Państwu odpowiedniej pomocy. Zalecam również zrobienie badań u lekarza rodzinnego by wykluczyć podłoże somatyczne waszych problemów. Pozdrawiam