Brak miesiączki, czy może być to ciąża

1 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy braku miesiączki. 06. 06. 2017 przestałam brac tabletki antykoncepcyjne, miesiączka po odstawiniu tabletek do danego miesiąca przychodziła w miarę regularnie, róznica wynosiła około 2 dni. Cykl przed zażywanie tabletek zawsze miałam w miarę regularny (czasami był dzień, dwa szybciej lub później). Z mężem od tego misiąca staramy się o dziecko. W tym misiącu powinnam dostać miesiączkę 05.09.2017 ( jeśli 31 dni cykl to 07.09.17). Robiłam test ciażowy dwa dni przed planowaną miesiączką był negatywny, powtórzyłam go dnia 10.09.17 również wyszedł negatywny. Na dzień dzisiejszy nadal nie mam miesiączki. Czy jest możliwość, ze jednak jestem w ciązy czy powód braku miesiączki może być inny ?
Test z moczu wychodzi dodatni po ok.6-8 dniach .Proszę powtórzyć badanie za tydzień.
Jeśli miesiączka nie wystapi, odwiedzić lekarza prowadzącego. Optymalnie jest wykonać test ciążowy z krwi: beta-hcg.Pozdrawiam