brak miesiączki a 4 letnie starania o jej odzyskanie.

1 odpowiedzi
Witam Pani dr, od 4 lat borykam się z problemem braku miesiączki. Plątam się między lekarzami, którzy po prostu umywają ręce, bo nie wiedzą jak mi pomóc. Z ginekologicznego punktu wszystko jest w porządku, prócz braku krwawień i niskich wartości hormonów płciowych. Endokrynolog też nie wie czego wynikiem mogą być takie zaburzenia. Nie mam żadnych innych objawów. Wyniki badań wyglądają:
estradiol 25,6 pg/ml
FSH 6,1 mlU/ml
LH 1,3 mlU/ml
progesteron 0,44 ng/ml
prolaktyna 3,5 ng/ml
testosteron 0,36 ng/ml
androstendion 2,04 ng/ml
TSH 1,296 mU/l
FT3 2,28 pg/ml
FT4 0,87 ng/dl
Proszę o pomoc, a ja będę próbować umówić się na wizytę.
Dzień dobry,
nie wiem, w którym dniu cyklu wykonywała Pani badania. Zalecałabym powtórzyć je w 2-3 dniu cyklu (FSH, LH, Estradiol). Wtedy wyniki badań są najbardziej wiarygodne. Następnie z tymi wynikami należałoby udać się do lekarza. Nie znam całej historii, więc trudno jest mi zagłębiać się w możliwe przyczyny. Jeśli na Pani jakiekolwiek pytania zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Dr Anna Bednarska-Czerwińska