botoks a nadpotliwość

2 odpowiedzi
Pani Ewo, koleżanki korzystały u Pani z zabiegu botoksem i były bardzo zadowolone zarówno z rezultatu jak i z przebiegu zabiegu. Pozwalam sobie więc zadać niestandardowe pytanie. Mój Mężczyzna cierpi na nadpotliwość. Słyszałam kiedyś, że botoks może mu pomóc. Czy praktykuje się takie zabiegi u mężczyzn? I jak mężczyznę do botoksu przekonać?
Witam Panią. Nadpotliwość leczy się i u kobiet i u mężczyzn.
Panowie korzystają głównie (w moim gabinecie) z leczenia nadpotliwości pach.
To świetne rozwiązanie problemu zwłaszcza przed wakacjami. Jest to leczenie objawowe
i będzie dawało efekty średnio 6 miesięcy. Ale znam Pana, który cieszy się z efektu ok.8 miesięcy. Zabieg jest alternatywą dla tych, którzy boją się bardziej inwazyjnych zabiegów.
Zabieg nie boli. Jak namówić Partnera na zabieg? Może wizyta konsultacyjna w gabinecie
zachęci do podjęcia decyzji? Zapraszam i pozdrawiam.

Leczenie nadpotliwości zlokalizowanej pach to częsta przypadłość, z którą spotykam się w moim gabinecie dotyka około 3 % populacji. Poza stosowaniem antyperspirantów z 20% chlorkiem glinu, które dają lokalne podrażnienie i nie zawsze oczekiwany efekt drugim najbezpieczniejszym i bardzo efektywnym sposobem leczenia jest zastosowanie toksyny botulinowej. Zabieg jest mało bolesny a potliwość leczonej okolicy wraca do normy na okres 6 miesięcy u 80% pacjentów a u 50 % leczonych pacjentów na 9 miesięcy zaś u mniejszego odsetka nawet do 18 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Inne metody (metoda laserowa i radiofrekwencja) polegają na uszkadzaniu gruczołów potowych ale także naczyń chłonnych i skóry. Są obarczone dużo większym ryzykiem a efekty też nie zawsze są trwale - średnio 2-3 lata. Osobiście polecam zabieg z użyciem toksyny botulinowej sam wybrałbym go dla siebie. Co prawda efekt trwa krócej ale to tylko kilka ukłuć bez uszkadzania żadnych struktur anatomicznych. Zapraszam serdecznie.