Borykam się z problemem sztywnego stawu kolanowego ( tylko lewy ) . Byłem już na kilku wizytach u fi

10 odpowiedzi
Borykam się z problemem sztywnego stawu kolanowego ( tylko lewy ) . Byłem już na kilku wizytach u fizjoterapeutów jednak żaden nie był w stanie mi pomóc. Podobnie ortopedzi rozkładają ręce, mówiąc że nie widzą nic dziwnego. Zrobiłem sobie rezonans magnetyczny stawu kolanowego, jednak sam opis też nie budzi żadnych podejrzeń jak również I USG. Staw jest sztywny, niekiedy boli ale rzadko. Głównie to sztywność. Zakres ruchu pełny. Dodam że przy takich pracach jak zmiatanie ciągnie mnie lewe ledzwie, natomiast często podczas siedzenia w biurze przez dłuższy czas ciągnie lewy bark jak I okolica biodra-uda. Proszę o pomoc
Dzień dobry. Trudno mi się wypowiedzieć i zdiagnozować Pana problem jedynie po skąpym opisie dolegliwości. Być może jest to wisceralny problem skoro działania na układzie mięśniowo-szkieletowym nie przyczyniły się do poprawy a w badaniu obrazowym nie obserwuje się zmian. Zachęcam do wizyty u osteopaty.

Witam, również zalecałbym udać się do DOBREGO osteopaty, pański opis sugeruje, że faktycznie tak jak wspomniał kolega wyżej problem może być wisceralny, ale również wydaje mi się że warto byłoby dopytać o stare urazy (złamania , skręcenia) , które poprzez swoje oddziaływanie mogą wpływać na wzorce napięciowe dające w rezultacie obecne dolegliwości. Jednak aby mieć pewność należy dokładnie o wszystko dopytać , a badanie podmiotowe połączyć z diagnostyka palpacyjna i przeprowadzić odpowiednią terapię
Życzę dużo zdrowia
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Czy zrobiono Tomografię głowy w celu wykluczenia ewentualnego SM?
Witam serdecznie, najlepiej udać się do dobrego osteopaty. Warto sprawdzić symetrię miednicy i pracę stawów krzyżowo biodrowych, szczególnie lewego, oraz ruchomość stawu piszczelowo strzałkowego górnego. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Jezeli wyeliminowano problem ze stawem kolanowym to na pewno należy poszerzyć badanie funkcjonalne.
Prawdopodobnie gdzieś zanurzony jest "dopływ prądu" do mięśni obsługujących staw kolanowy.
Warto zrobić dokładną diagnostykę w obrębie kręgosłupa i całych "łańcuchów kinematycznych" dla kolana.
Diagnozy i terapii nikt nie odważy się postawic/zrobić przez czat.
Mam też pytanie: czy po terapiach u innych fizjoterapeutow uczucie sztywności zmieniało swoją główna lokalizację? Dominowało w innych miejscach w okolicy kolana czy nie było żadnego efektu?
Pozdrawiam
Ktoś kompetentny na pewno pomoże.
Prawdopodobnie przyczyna nie leży w samym stawie kolanowym tylko wyżej. Warto udać się na zdiagnozowanie całego układu ruchu. Skoro problemy są w kręgosłupie warto na tych terenach popracować i szukać dalej. Na odległość mogę tylko przypuszczać, biorąc pod uwagę inne przypadki. Jednak do każdego podchodzę indywidualnie i szukam przyczyny a nie tylko pracuję w miejscu gdzie jest skutek. Problemów ruchowych nie da się na odległość stwierdzić - trzeba przynajmniej zobaczyć pacjneta.
Radził bym poszukać przyczyny poza kolanem tak jak radzą przedmówcy. Trzewia, taśmy mięśniowe, emocje
Trzeba spojrzeć szerokim spectrum na problem - raz jeszcze dobra ocena funkcjonalna i kliniczna poprzedzona bardzo szczegółowym wywiadem a potem próba leczenia
Tak jak poprzednicy uważam, że należałoby szukać przyczyny poza kolanem. Pierwsze co przychodzi mi na myśl z Pana opisu, to obciążenie neurologiczne. Sztywność może pochodzić z braku siły i koordynacji mięśni, zaś te mogą pochodzić albo z obciążenia obwodowego, albo ośrodkowego. Tak więc zalecam znalezienie dobrego fizjoterapeuty, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę funkcjonalną. Pozdrawiam.
Prawdopodobnie należy zając się całym układem ruchu w Pańskim przypadku a nie samym kolanem. Problem pierwotny zapewne nie jest w kolanie. Pozdrawiam!