Borderline - nic mi nie pomaga, jak mam zacząć żyć normalnie?

8 odpowiedzi
Witam. Od pięciu lat zmagam się z zaburzeniem borderline. Wielokrotne próby samobójcze oraz samookaleczenia, bulimia atypowa, wielokrotne próby terapii, pobyty w takich ośrodkach jak: Komorów instytut psychiatrii i neurologii Tworki Kraków, terapie indywidualne, oddział dzienny w Trimed. Po kolejnej próbie samobójczej oprócz psychoterapii indywidualnej szukam innej formy terapii, aby jak najszybciej pokonać potwora borderline i żyć normalnie. Na wymienionych terapiach w oddziałach była terapia grupowa, która bardzo mi pomagała, ale jestem w stanie poświęcić wiele by żyć normalnie bez szpitali. W ciągu ostatnich 5 lat, aż 18 razy "zachorowałam. Chcę zaakceptować siebie, budować poprawne relacje międzyludzkie i chcę żyć normalnie. Nie myśleć w zły sposób o sobie i swojej inności - niepełnosprawności. Wiem, że diagnoza borderline wielu terapeutów a także psychiatrów odstrasza. Ludzie boją się takich osób jak ja wiem, że często wprowadzam chaos i strach Ale chcę to zmienić i na terapii indywidualnej jestem w stanie pracować nad sobą . Bardzo proszę o odpowiedź na moją wiadomość. Cztery lata temu podjęłam studia a nadal tkwię na 1 roku. Chcę stabilności w takim stopniu, na ile jest to możliwe. Nie potrafię ruszyć z miejsca, żyje przeszłością w teraźniejszości bez perspektywy na przyszłość. Proszę o pomoc - właściwie krzyczę o nią całą sobą. Jak sobie poradzić z tym demonem?
Witam, kazdy przypadek jest indywidualny. Terapie dopasowuje sie do konkretnych potrzeb danego pacjenta i to z nim, podczas indywidualnej pracy, ustala dalsze cele oraz jej przebieg. Prosze poszukac terapeuty do ktorego bedzie miec Pani zaufanie i pozwoli mu poprowadzic sie przez proces terapii. Pozdrawiam

Zrozumiałym jest cierpienie ludzi z tym, co psychiatria nazywa "zaburzeniami rozwoju osobowości. Z osobami, które zdiagnozowano tak jak u Pani. Co więcej, trudno oczekiwać by łatwo było Pani nawiązać trwały kontakty terapeutyczny. Ale NALEŻY próbować. Gdzie? nie wiem gdzie Pani mieszka! Proszę o kontakt
Pytanie otrzymałem 21.03.2016r.
Pytanie przekazane 17.03.2016. To pytanie to raczej nie domnie...
dziękuję za wiadomość i przepraszam, że dopiero teraz odpisuję jednak nie byłam świadoma, że czeka na mnie jakieś zapytanie.
Domyślam się, że bardzo Pani się męczy i w końcu chciałaby Pani osiągnąć spokój, albo chociaż namiastkę jego. Ja z całego serca polecam Terapię Schematu. Ma szczególnie dobre efekty w terapii osób z borderline. Jest co prawda wymagającą terapią, ale też od terapeuty, Pacjent ma w niej zaspokoić swoje niezaspokojone potrzeby emocjonalne w dzieciństwie. W Polsce jest to nowy nurt, ale na szczęście coraz bardziej rozpowszechniony. W razie pytań pozostaję do dyspozycji. Zyczę wszystkiego co dobre :)
Witam panią.
Zapraszam na konsultację do mnie, wtedy porozmawiamy:]
Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Powyższe pytanie dopiero dziś wyświetliło się na moim profilu. Mimo, iż publikowane już sporo czasu temu, jednak myślę, iż poruszony temat jest bardzo ważny i każda wskazówka będzie wartościowa.
Podany przez Panią opis rzeczywiście może świadczyć o chwiejności emocjonalnej. Wydaje się, że tak liczne hospitalizacje i próby terapii zarysowały już podstawowy profil Pani funkcjonowania, nakreśliły obszary wymagające obserwacji i ewentualnej modyfikacji. Moją uwagę zwróciły stwierdzenia "pokonać potwora borderline" czy "diagnoza borderline wielu terapeutów odstrasza"- zaburzenie borderline to nie wyrok! Wymaga dużego wkładu pracy oraz nauczenia się siebie na nowo.
Oczywiście zachęcam do skorzystania z pomocy terapeuty, który pomoże Pani poznać pewne mechanizmy funkcjonowania oraz wesprze w odzyskiwaniu równowagi.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska
Witam,
Trzeba przyznać że już w wielu ośrodkach pomocy szukała pani ratunku. Na szczęście jest pani świadoma że to zaburzenie nie jest łatwe w poradzeniu sobie z nim. A to już sporo. Praca z osobą z Borderline nie należy do łatwych i faktem jest to co pani napisała jeżeli chodzi o reakcję niektórych specjalistów. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Podczas sesji terapeutycznych dochodzi do napadów agresji pacjenta; pacjent potrafi rzucić telefonem o podłogę; zacząć bić swojego męża/partnera podczas wspólnej wizyty u psychoterapeuty. Praca z pacjentem który boryka się z tym zaburzeniem wymaga posiadania znacznych kompetencji. Problemem który często utrudnia osiągnięcie większych sukcesów terapeutycznych jest niska motywacja pacjenta obawiająca się w częstej zmianie specjalistów. W krótkiej relacji terapeutycznej trudno o zmianę. Zalecam podjąć terapię z psychoterapeutą który czynnie pracuje z pacjentami z borderline. Jeżeli będzie coś panią demotywowało to proszę mówić o tym terapeucie. Wówczas omówienie tej kwestii zwiększy szansę na obecność podczas kolejnego spotkania. Im większa szczerość pacjenta podczas sesji tym lepsze efekty terapeutyczne.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski
Witam, skąd takie przeświadczenie, że terapeuci boją się pacjentów z zaburzeniem osobowości typu borderline? Skoro jest ogromna determinacja podjęcia terapii indywidualnej, pracy nad sobą...to już początek procesu terapeutycznego budzi pozytywne myśli.