Bóle w odcinku lędźwiowym prze skrętach tłowia. Mam wyniki rezonansu Opis badanie odcinka lędźwioweg

3 odpowiedzi
Bóle w odcinku lędźwiowym prze skrętach tłowia. Mam wyniki rezonansu Opis badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa wykonane w sekwencji Se, STIR w obrazach T1, T2 w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej. Badanie wykazuje Wysokość trzonów kręgów prawidłowa. Szerokość przestrzeni międzykręgowych prawidłowa. Na poziomie L5/S1 kręgozmyk tylny wynoszący 3-4mm, zmiany degeneracyjne krążka miedzykregowego L5/S1 Na poziomie L5/S1 przerwanie ciągłości więzadła podłużnego tylnego w lini pośredkowej. Krążek międzykręgowy nie wypukła się do kanału kręgowego poza wysunięta ku tyłowi dolna krawędzi trzonu L5 Pozatykają tym dysk wypukła się do dolnej części otworu miedzykregowego bardziej po stronie lewej zachowana rezerwa przestrzeni brak wykładników ciasnoty w odrębnie otworów Do kogo się zgłosić z taki wynikiem najlepiej ? Jest to jakiś duży problem? Dziękuje!
Witam
Problem jest dosyć poważny. Warto by zrobić również RTG czynnościowe tej zmiany, aby ocenić jak się zachowuje podczas ruchu. Przede wszystkim proszę udać się do specjalisty w leczeniu ruchem. Terapeuta manualny, fizjoterapeuta . Osoba z doświadczeniem będzie w stanie ocenić możliwości co do leczenia i treningu leczniczego. Rehabilitacje/terapię trzeba zacząć o zaraz ponieważ tylko to może zatrzymać i ustabilizować te zmiany. W innym wypadku albo przy komplikacjach w leczeniu zachowawczym pozostaje zabieg operacyjny. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie.
Opis badania to tylko część informacji o Panu/Pani. Proszę udać się do fizjoterapeuty, który zbada kręgosłup całościowo i sprawdzi czy wynik rezonansu w jakikolwiek sposob pokrywa się ze zgłaszanymi dolegliwościami. Podstawową zasadą jest leczenie człowieka a nie obrazu z badania. Odpowiednia dobra terapia powinna pomóc.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio
To czy jest to duży problem zależy m in. od tego jak odczuwalne objawy wpływają na Twoją jakość życia/ zdolność do codziennych aktywności. Konsekwencje odwlekania podjęcia właściwego leczenia mogą jednak być nieodwracalne. Z tego względu rekomenduję konsultację z fizjoterapeutą pracującym zarówno funkcjonalnie (terapia przywracająca prawidłowy sposób poruszania się/ aktywności) jak i globalnie na tkankach miękkich (np.manipulacja powięzi wg Stecco, łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, techniki powięziowe i membranowe [Peter Schwind] ).
Podpiszę się pod słowami Roberta: należy leczyć Pacjenta oceniając uprzednio jego aktualne zdolności funkcjonalne a nie jego wyniki badań obrazowych. Wyniki te mówią jedynie jak wygląda kościec i pozostałe tkanki miękkie nie podając przyczyny sprawczej opisanego obrazu.
Życzę powodzenia,
Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.