Ból w stawie barkowo-obojczykowym

6 odpowiedzi
Jako osoba aktywna fizycznie (uprawiam sporty siłowe od 4 lat) od około miesiąca odczuwam ból w prawym stawie barkowo-obojczykowym. Po wykonaniu USG otrzymałem informację od lekarza, że w stawie widoczne są zmiany zwyrodnieniowe i wykonano mi kilka wkłuć z kwasem hialuronowym. Miało to miejsce 3 dni temu, a dolegliwości nie ustępują. Obecnie ćwiczę każdą partię raz w tygodniu, gdzie trening klatki piersiowej łączę z treningiem mięśni naramiennych. Poprzez ból stawu wykluczyłem wszelkie unoszenia ramion (wyciskania) nad głowę. Wszystkie ćwiczenia wykonuję starannie technicznie. W 2017 w lutym chciałbym wystartować w debiutach męskiej sylwetki jednak przy tak bolącym barku zawody stoją pod znakiem zapytania. Dodam jeszcze, że przy unoszeniu ramienia nad głowę (wykonując ruch taki jak przy wyciskaniu hantli na ławce siedząc) słyszalne jest przeskakiwanie w stawie. Czy zaprzestanie ćwiczeń jest konieczne? Jakie kroki należy podjąć w tym przypadku, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie stawu. Czy konieczne jest wykonanie RMI?
potrzebny jest Panu fizjoterapeuta, który Pana przebada i znajdzie przyczynę. Problem leży w kompleksie barkowym. Konieczne jest zaprzestanie tych ćwiczeń, które powodują "klikanie"/"strzelanie"/"przeskakiwanie".

Bol barku nie zawsze wiaze sie z samym stawem, czesto to problem neurologiczny i bez badania palpacyjnego trudno wydac opinie. Bol jednak eliminuje z cwiczen zapraszam do gabinetu
Tam gdzie jest ból nie oznacza że tam jest źródło bólu ,proces zwyrodnieniowy nie musi być wytłumaczeniem tego bólu,należałoby zbadać inne segmenty ciała,szyję, całą obręcz barkową , całą kolumnę kręgosłupa.Ważna informacja w jakich pozycjach ból się nasila? Potrzebny jest szczegółowy wywiad i testy funkcjonalne. Pozdrawiam
Proszę zaprzestać ćwiczeń sprawiających ból i zapraszam na rehabilitacje. Mir na tą chwilę nie jest konieczny.Pozdrawiam
Okolica barkowa jest najbardziej złożonym ruchowo elementem ciała. Sam staw B-O rzadko jest jedynym źródłem problemu. O ile nie doszło do nagłej kontuzji powodującej rozerwanie struktur stawowych( rozejście szpary stawowej, i stabilizującej staw struktur miękkich) problem będzie dotykał większej liczby stawów. Same zastrzyki prawdopodobnie nie dadzą efektu. Priorytetom dla Ciebie powinna być wizyta u Chiropraktyka lub Terapeuty Manualnego. Dla pełnego działania stawu B-O wymagane będzie przeprowadzenie badani i terapii:

C0-C1-C2
Dolny kręgosłup Szyjny oraz Górny i Środkowy Piersiowy
Żebro 1-6
Stawo Mostkowo-Obojczykowy
Ustawianie Kości Ramieniowej

Oraz Finalnie staw B-O

Warto ocenić również symetrie miednicy i innych składowych sylwetki zarówno pod względem mechanicznego wyglądu jaki również symetrii wzrokowej ważnej przy tego typu konkursach.
Witam,
Myślę, że najrozsądniej będzie udać sie do fizjoterapeuty, który oceni sytuację globalnie - to, że problem dotyczy stawu ba-ob wcale nie musi oznaczać, ze przyczyna tego stanu również się tam znajduje. Może byc to np. problem w okolicy lewego biodra (hipotetyczne założenie jako połączenie funkcjonalne) lub patrząc lokalnie może dotyczyć odcinka szyjnego kręgosłupa. Krótko mówiąc trzeba to przeanalizować na żywo. Generalnie zaniechałbym na ten czas ćwiczeń, które sprawiają jakikolwiek dyskomfort, czy ból. W razie czego zapraszam na wizytę zobaczę co da sie zrobić.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski